Технологічний альянс: Alibaba та Apple співпрацюватимуть для розвитку ШІ.


Apple та Alibaba укладають угоду про співпрацю в галузі штучного інтелекту в Китаї
Компанія Alibaba починає співпрацю з Apple для розробки штучного інтелекту для iPhone на китайському ринку. Це допоможе Apple знизити зниження продажів своїх смартфонів в Китаї, що є її ключовим ринком, повідомляє Reuters.
За даними Reuters і The Information, Alibaba проводила переговори з провідними китайськими технологічними компаніями, такими як Baidu, ByteDance та Tencent. При цьому, Alibaba вважає це партнерство великим успіхом на конкурентному китайському ринку штучного інтелекту.
Акції Alibaba на Гонконгській біржі зросли на 9,2% до HK$124,3, покажчик, який не спостерігався з січня 2022 року. Але пізніше зростання акцій зменшилося, а закриття відбулося зі зростанням на рівні +2,6%.
"Замість бачити партнерство Alibaba-Apple як можливість для Китаю в галузі штучного інтелекту, це партнерство визнає можливості Alibaba в цій сфері", - підкреслив Ліан Цзє Су, головний аналітик технологічної дослідницької фірми Omdia.
Інтеграція штучного інтелекту є важливим кроком для Apple, оскільки компанія має проблеми зі зниженням продажів iPhone в Китаї через зростаючу конкуренцію з боку китайських виробників, особливо Huawei.
Згідно з дослідженням компанії Canalys, річні поставки Apple в Китаї скоротилися на 17%, що спричинило зростання місцевих виробників. Vivo займає найбільшу частку ринку - 17%, Huawei - друге місце з 16%, а Apple - третє місце з 15% ринку смартфонів в Китаї.
У 2025 році акції Alibaba стали дуже популярними серед китайських інвесторів в галузі штучного інтелекту, і їх зростання склало понад 40% з початку року.
Читайте також
- Суд зобов’язав адміністрацію Трампа зберегти листування в Signal
- Кількість завантажень Signal рекордно зросла після скандалу із чатом посадовців США
- У «Резерв+» з'явилися відстрочки для ще однієї категорії українців
- Люди з інвалідністю можуть отримати відстрочку без пенсійного посвідчення
- Boeing та Airbus відмовляться від важливого металу у виробництві літаків
- На озброєнні українських бійців з’явилися «Хижі птахи»