The Washington Post: Поспішна мирна угода щодо України може мати небезпечні наслідки для всього світу.
Росія і Україна збільшують активність бойових дій, які тривають вже понад 1000 днів, намагаючись здобути перевагу до приходу нового президента США Дональда Трампа 20 січня та можливої зміни політики США щодо цього конфлікту.
Для Росії ескалація конфлікту пов'язана з її бажанням витіснити українські сили з Курської області та зайняти більшу частину української території. Україна ж розглядає цю ситуацію як питання свого виживання, збереження суверенітету та більшої частини своєї довоєнної території.
Про це повідомляє The Washington Post в редакційній статті.
Уосени Путін почав підвищувати ставки, запросивши тисячі північнокорейських військових для підсилення своїх виснажених сил. Відповідь України була в ударах по території Росії, використанні британських та американських ракет дальнього радіусу дії після зняття адміністрацією Байдена обмежень на їхнє використання. Росія вспіткувала нову гіперзвукову балістичну ракету середньої дальності на оборонний завод у Дніпрі. Президент Байден дав згоду на надання Україні протипіхотних мін.
Трамп наміром має швидко досягнути угоди щодо припинення конфлікту після свого приходу до влади. Поки він не назвав конкретних умов такої угоди, але обіцяє швидке розв'язання конфлікту після інавгурації. Віце-президент Венс був більш конкретним і зазначив, що можлива угода може включати створення "демілітаризованої зони" на територіях, які наразі контролюються Росією.
Європейські союзники України проявляють втому від цього конфлікту і можуть бути більш схильними до шукання мирного розв'язання. Однак існує ризик, що у своєму бажанні швидко досягнути угоди Трамп може погодитися на невигідні умови.
Перемир'я, яке справді призведе до поділу України та залишить українців розчарованими та зрадженими їхніми західними союзниками, тільки посилить агресію Путіна, підкреслює The Washington Post.
Видання наголошує, що відмова від підтримки України або угода, яка залишить її територіально ослабленою, буде сигналом для диктаторів у всьому світі про те, що рішучість Заходу має обмежений термін дії. Це також може вплинути на плани китайського лідера Сі Цзіньпіна щодо Тайваню та Південно-Китайського моря.
Допомога США та Європейського Союзу була щедрою з самого початку, але часто надходила з запізненням та мала багато обмежень. Спочатку була невизначеність стосовно поставок танків M1 Abrams, потім винищувачів F-16, а потім проблеми з отриманням дозволу на використання ракет дальнього радіусу дії для ударів по території Росії.
Слабкість України з обмеженою територією буде рівносильна поразці для неї і для Заходу в цілому, заключає видання.
Читайте також
- Трамп та Сі Цзіньпін обговорили торгівлю, TikTok та питання безпеки перед інавгурацією
- Населення однієї з найбільших азійських країн стрімко скоротилося