«TikTok-біженці». На тлі можливої заборони американці качають інший китайський застосунок.

ТікТок-біженці: американці шукають іншу китайську програму
ТікТок-біженці: американці шукають іншу китайську програму

Користувачі TikTok у США переходять на RedNote, оскільки бояться заборони TikTok в країні. Про це повідомляє BBC.

Цих користувачів називають "біженцями TikTok", та зробили RedNote найбільш завантажуваною програмою в Apple App Store У США під час 2025 року.

RedNote – це альтернатива TikTok, популярна серед молоді в Китаї і Тайвані, і поєднує в собі особливості TikTok та Instagram. В RedNote багато контенту про життя молодих мешканок міст, які діляться порадами з життя, модою, побаченнями, їжею тощо.

На RedNote вже з'явилося 63 тис. публікацій на тему "біженець TikTok", де нових користувачів навчають, як користуватися додатком та основними китайськими фразами.

Проте на RedNote, як і на TikTok, існує цензура, особливо коли йдеться про критику китайського уряду. У Тайвані державні службовці не можуть використовувати RedNote, оскільки це загрожує їхній кібербезпеці.

Заборона TikTok в США

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден підписав закон, який передбачає заборону TikTok в США, якщо компанія ByteDance, власник TikTok, не продаст свою частку. Заборону TikTok включили до законопроєкту про надання іноземної допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню. Однак, ця заборона не призведе до негайного блокування TikTok. У ByteDance є рік на продаж TikTok західній компанії, а якщо цього не станеться, то сервіс заборонять по всій території Сполучених Штатів.

Незабаром після підписання закону, генеральний директор TikTok Шоу Чу заявив у відеозверненні, що він впевнений в перемозі в суді.

Крім того, Конгрес США також схвалив рішення про заборону китайської соціальної мережі TikTok. Застосунок не буде доступний для завантаження через 270 днів, якщо власник з Китаю не продаст платформу.

Звернемо увагу, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц приєднався до платформи TikTok, хоча раніше уряд висловлював занепокоєння щодо безпеки китайського додатка та наказав працівникам міністерств видалити його з робочих пристроїв.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua