Торгова війна: адміністрація Трампа готує нову хвилю імпортних мит.
Торгові радники президента США Дональда Трампа закінчили розробку планів щодо взаємних мит, які президент обіцяв запровадити для країн, які стягують мита з американського імпорту. Це спричинило побоювання щодо поширення глобальної торгової війни.
Чиновники Білого дому поки не розголошують структуру і терміни введення нових мит. Одне джерело повідомляє, що оголошення може бути зроблено пізніше цього тижня.
Трамп заявив про введення взаємних мит на товари США
10 лютого Трамп повідомив, що введе мита у відповідь для всіх країн, які стягують мита на товари США. Також він розглядає можливість введення окремих мит на автомобілі, напівпровідники та фармацевтичні препарати.
Експерти з торгівлі стверджують, що структура взаємного мита, яку хоче Трамп, створює великі труднощі для його команди. Це може пояснювати те, чому останні мита не були оголошені у вівторок.
Старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Вільям Райнш заявив, що чиновники Трампа могли б вибрати простішу в реалізації фіксовану ставку тарифу в розмірі 10% або 20%, або складніший підхід з окремими тарифними ставками для кожної країни.
Очікується, що взаємне мито, яке задумав Трамп, стане великою ініціативою, оскільки у кожної країни різні ставки мит.
Раніше Трамп шокував ринки рішенням запровадити мита на весь імпорт сталі та алюмінію з 12 березня. Ці плани викликали засудження від Мексики, Канади та Європейського Союзу, а Японія та Австралія просили звільнити їх товари від мит.
Ця новина змусила галузі, що залежать від імпорту сталі та алюмінію, прийняти заходи для компенсації очікуваного зростання витрат.
Минулого тижня Трамп ввів додатковий 10-відсотковий тариф на китайські товари, який набуде чинності 4 лютого, і цього тижня Китай також введе мита відповідь.
Він також відклав введення 25-відсоткового мита на товари з Мексики та Канади на місяць, до 4 березня, для проведення переговорів щодо заходів безпеки кордонів США і боротьби з постачанням фентанілу.
Читайте також
- "Побоювання Зеленського збуваються": Bloomberg оцінив, чи доведеться Україні поступитися територією Росії
- Попри травматичний досвід російських вторгнень, Орбан і Фіцо обирають Путіна - ЗМІ
- Китайський техногігант Baidu готує відповідь на ChatGPT – CNBC
- Процес досягнення миру в Україні буде повільним — Ішингер
- "Здає" Україну: Європа різко відреагувала на розмову Трампа з Путіним
- Ощадбанк та ЄБРР виділять €100 млн на енергетичні проєкти в Україні