Торговий та інтернет еквайринг: що це таке простими словами.
Таке поняття, як фінансова грамотність, значно спрощує життя. У такому контексті важливо знати багато нових термінів. Наприклад, банк еквайер що це і як це працює. Адже саме такий процес можна використовувати собі на користь.
Розбираючись в тому, банк еквайринг що це, варто одразу розкласти цей процес на більш прості етапи. Простими словами, що таке торговий еквайринг: це унікальний інструмент для безготівкових платежів.
Простими словами про складний процес
Отже, інтернет еквайринг що це: це послуга, що надається банками та фінансовими установами для прийому безготівкових платежів з банківських карт. Тобто платежі через інтернет стають більш простими та доступними.
До того ж, з кожним роком безготівковий розрахунок стає популярним і ефективним (а ще простим). В основі еквайрингу лежить процес обробки транзакцій, коли покупець оплачує товар або послугу за допомогою своєї картки, а продавець отримує гроші на свій рахунок. Навіть не знаючи цього складного назви, багато хто вже давно використовує еквайринг.
Одразу, розбираючись в цій темі, потрібно розуміти, які види еквайрингу існують:
-
Процес оплати для бізнесу (торговий тип). Процес відбувається в магазинах і на торгових точках. Там клієнт оплачує свої покупки через спеціальний термінал.
-
Другий вид еквайрингу стосується покупок через інтернет. Зазвичай йдеться про майданчики, які щось продають, і пропонують оплату відразу на сайті.
Ці два види еквайрингу максимально автоматизовані і прості. Їх використовувати також просто.
Що потрібно знати про торговий еквайринг?
Торговий еквайринг — це система, яка дозволяє приймати банківські картки в магазинах, кафе, ресторанах і інших точках продажу. Тобто бізнес собі також спрощує процес прийняття платежів.
Суть процесу полягає в тому, що при оплаті покупець проводить карткою через спеціальний пристрій — POS-термінал. Термінал передає інформацію про платіж банку, який перевіряє, чи достатньо коштів на рахунку покупця, і затверджує або відхиляє транзакцію. Вся процедура займає пару хвилин. У магазинах такий вид оплати давно практикується поряд з розрахунком готівки.
Приклад, як відбувається еквайринг:
-
Отже, клієнт хоче оплатити покупку.
-
Продавець вводить необхідну суму і просить клієнта оплатити карткою.
-
Покупець проводить картку (через термінал).
-
Від термінала йде запит до банку (цей банк обслуговує саме цей термінал).
-
Банк надсилає запит до того банку, який видав картку.
-
Другий банк перевіряє, чи є така сума на рахунку і підтверджує або відхиляє запит.
-
Транзакція або підтверджена, або відхилена. Тобто покупка або оплачена, або ні.
Іноді у цього процесу можуть бути збої, але трапляється таке рідко.
Кілька слів слід сказати про переваги торгового еквайрингу:
-
Зручність для клієнтів — можливість оплачувати товари та послуги за допомогою картки, що скорочує необхідність використання готівки.
-
Підвищення продажів — клієнти частіше здійснюють покупки, якщо у них є можливість оплатити карткою.
-
Безпека — мінімізація ризиків, пов'язаних з зберіганням та транспортуванням готівки.
Не можна забувати про таку перевагу, як автоматизація обліку — еквайринг дозволяє автоматично фіксувати і обробляти платежі.
Що потрібно знати про інтернет-еквайринг?
Є і другий вид такого процесу. Інтернет-еквайринг — це переведення коштів за товари або послуги через сайти або інші ресурси в інтернеті. При цьому термінала немає, а весь процес відбувається онлайн.
У цьому випадку система ще простіша. На сайті або в додатку клієнт заповнює форму (спеціальну). Клієнт має ввести свої дані, щоб оплатити товар або послугу.
Основні етапи роботи інтернет-еквайринга:
-
Клієнт вибирає товар або послугу на сайті і переходить до оплати.
-
Інтегрована платіжна система запитує дані картки клієнта.
-
Інформація передається банку-еквайеру, який обробляє запит.
-
Банк-еквайер зв'язується з банком-емітентом для перевірки коштів.
-
Транзакція підтверджується.
У такого типу еквайринга є свої суттєві переваги. В першу чергу, так простіше самому клієнту. Він може одразу оформити покупку за вигідною ціною. Також така послуга доступна в будь-якій країні. До того ж це безпечно. Сучасні системи інтернет-еквайринга захищені технологіями шифрування даних.
Завдяки цій системі у магазину є можливість збільшити кількість продажів. Так і більше клієнтів купує, і більше товару можна показати. Еквайринг надає миттєвість платежів. Обробка транзакцій відбувається практично миттєво, що прискорює процес покупок.
Основне розходження між торговим і інтернет-еквайрингом полягає у способі взаємодії з покупцем і в фізичному місцезнаходженні точки продажу.
Читайте також
- Монобанк оновив інтерфейс: що нового і як відмовитись від змін
- Пенсіонери ризикують залишитися без прав: що загрожує водіям похилого віку
- Достатньо номера телефону: українців попередили про нову шахрайську схему з виплатами
- Аномальне тепло накриє Україну: синоптик Діденко порадувала прогнозом
- МВС розкрило цифри: чому 78% кандидатів не можуть отримати водійські права
- В Україні запрацює новий тариф на електрику: хто отримає знижку на три місяці