Традиції святкування Різдва у світі: хто першим заніс ялинку до будинку та створив адвент-календарі.
Різдво - час, коли кожна країна демонструє свою унікальну культуру через звичаї та традиції, які об'єднують покоління і нагадують про родинні цінності.
Але деякі цікаві різдвяні традиції можуть бути невідомі. Наприклад, хто першим придумав адвент-календарі або звідки виникла традиція прикрашати живу ялинку.
1. Розвішування адвент-календарів у Німеччині
Адвент-календарі - це набори, де люди щодня відкривають віконця з подарунками, які можуть бути солодощами або косметикою. Традиція адвенту походить з Німеччини, де в 19 столітті протестанти накреслювали 24 крейдяні лінії на дверях і стирали по одній щодня в грудні. Паперові "адвент-календарі" стали популярними вже в 20 столітті, але шоколад почав додаватись у 1950-х роках.
2. Прикрашання ялинок у Європі
Ялинку почали використовувати як різдвяний атрибут неодразу. Але Таллінн (Естонія) та Рига (Латвія) вважаються містами, де вперше використовували ялинку для різдвяних святкувань. Водночас, часто вважаються, що ялинку як символ Різдва привнесли християни. Заспокійлива зеленнь на Різдво символізувала вічне життя та прийдешню весну.
3. Noche de las Velitas (Ніч маленьких свічок) в Колумбії
7 грудня в Колумбії відбувається свято Непорочного Зачаття - Noche de las Velitas. Це святкування позначає початок різдвяного сезону. Колумбійці освітлюють свої будинки свічками, які викладають у візерунчасті паперові ліхтарики. Цей обряд посередньо символізує чистоту, світло та радість. З часом святкування стало більш публічним ірегулярним, з музикою та феєрверками.
4. Святкування Різдва у Ефіопії
У Ефіопії Різдво, відоме як Ганна або Генна, святкують 7 січня (за юліанським календарем). Цього дня ефіопи одягаються у біле та носять традиційну нетелу - білий бавовняний шарф. Багато ефіопів вірять, що всі три мудреці, які прийшли до немовляти Ісуса, були саме з їхньої країни.
5. Пуансетія як символ Різдва в Мексиці
Пуансетія, або молочай-різдвяник, - це квітка, яка цвіте взимку. У Мексиці вона стала символом Різдва завдяки легенді про дівчину, яка пропонувала бур'яни Ісусові у вертепі, і ці бур'яни нагло розцвітали червоними квітами. Ці квіти, з формою Вифлеємської зірки, тепер відомі як Квіти Святої Ночі.
6. Спалення диявола в Гватемалі
У Гватемалі відбувається традиція "Спалення диявола" - спалювання опудала диявола. Цей ритуал символізує очищення будинків від зла та нещастя, які трапилися у попередньому році. Люди збираються на площах у містах і селах, розпалюють багаття і спалюють диявола, як правило, у вигляді піньяти та інших опудал
Читайте також
- Що подивитися в Малайзії
- Що можна подивитися в Куала Лумпурі за 1 та 2 дні
- Що подивитися у Філіппінах за 1, 2 та 3 дні
- Що можна подивитися в Боракай
- Справжня "перлина" для зимового відпочинку: чим приваблює туристів грецьке містечко серед гір
- У Вінниці встановлюють «стріткоди»: що це таке