Трамп загрожує Мексиці інтервенцією після операції у Венесуелі.

Трамп загрожує Мексиці інтервенцією після операції у Венесуелі
Трамп загрожує Мексиці інтервенцією після операції у Венесуелі Фото: ТСН

Як повідомляє ТСН: Недавно страх перед втягуванням у війни за кордоном втратив свою силу для президента США Дональда Трампа. Він вирішив зважитися на захоплення територій та природних ресурсів інших країн. Після ударів по Венесуелі та викрадення президента Ніколаса Мадуро, Трамп, схоже, остаточно повірив у свою міць і почав «путінізувати» зовнішню політику США.

Відомий міжнародний журналіст зазначає, що Трамп не лише порушує міжнародне право та глобальні норми, але й суттєво підриває їх.

«Побоювання Трампа щодо іноземних війн зменшуються. Він був явно в захваті від драматизму операції з Мадуро та ефективності американських солдатів, які її проводили, і в суботу заявив, що „не боїться“ розгортати наземні війська у Венесуелі для досягнення своїх інтересів».

Крім того, напад на Венесуелу свідчить про те, що бажання Трампа отримати чужі землі і ресурси стало більш очевидним. Події в Венесуелі викликають занепокоєння в таких країнах, як Іран та Данія, щодо можливих дій з боку Трампа.

«Останніми днями Трамп заявив, що США стануть на захист іранських антиурядових протестувальників, а його чиновники продовжують погрожувати взяти під контроль Гренландію будь-якими необхідними засобами. Минулого місяця Служба оборонної розвідки Данії назвала США загрозою безпеці, що ще зовсім недавно було б немислимим для союзника НАТО».

Нові загрози також стосуються Куби, яку Трамп додав до списку можливих цілей, відзначаючи її схожість з Венесуелою.

«Він натякнув, що Куба „дуже схожа“ на Венесуелу „в тому сенсі, що ми хочемо допомогти народу Куби“. Його державний секретар Марко Рубіо підкреслив, що Гавана повинна відчувати „занепокоєння“ після подій у Венесуелі».

Таке ставлення Трампа вказує на зміну міжнародного порядку, що переходить до світу, заснованого на збройній силі та готовності її використовувати. Відомий коментатор підкреслив, що дії Трампа можна охарактеризувати як «путінізацію зовнішньої політики США».

«Російські коментатори часто натякають, що Латинська Америка перебуває під контролем Америки, так само як Україна була під російською тінню. Володимир Путін має подібну думку про більшу частину Східної Європи. Сі Цзіньпін зробить власні висновки».

Нагадаємо, що після спецоперації в Венесуелі, де було затримано Ніколаса Мадуро та його дружину за звинуваченнями у організації наркотероризму, Трамп натякнув на можливу інтервенцію в Мексику, де, за його словами, правлять наркокартелі.

Таким чином, нові дії США під керівництвом Трампа відкривають нову сторінку в міжнародних відносинах, що прагнуть зосередитися на військовій силі та експансії. Це викликає тривогу серед союзників та змушує країни переглядати свої стратегії у відповіді на зростаючу агресивність американської політики.


Читайте також

Реклама