Трамп заявив про тижневий мораторій Путіна на удари по енергетиці України.
Мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі України
Як повідомляє TSN.ua: Дональд Трамп заявив, що Володимир Путін погодився на тижневий мораторій на удари по об'єктах енергетичної інфраструктури України. Хоча умови цього мораторію залишаються незрозумілими, російські мілблогери стверджують, що він поширюється на всі цілі в Києві та області. Водночас американські фахівці, зокрема Інститут вивчення війни (ISW), наголошують, що цей крок не є значною поступкою з боку Росії.
Мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі України пов'язаний з переговорами, запланованими в Абу-Дабі на 1 лютого. Кремль раніше пропонував короткострокове припинення вогню, але деталі цього нового мораторію залишаються неясними. У зв'язку з цим, Дмитро Пєсков відмовився коментувати інформацію про мораторій, що викликало додаткові питання щодо його справжньої природи і цілей.
Коментарі та ситуація в Україні
Володимир Зеленський, у свою чергу, не підтвердив інформацію про короткострокове припинення вогню, зазначивши, що Україна переживає екстремальну зиму. Трамп, коментуючи ситуацію, заявив, що він звертався до Путіна з проханням припинити удари по Києву. За словами фахівців, тимчасовий мораторій на удари далекої дії може бути вигідним для країни-агресорки, якщо і Росія, і Україна братимуть участь у цій домовленості.
Ситуація в Україні продовжує залишатися напруженою на фоні воєнних дій, і можливий мораторій на удари може бути частиною більш широкої стратегії з обох сторін. Переговори в Абу-Дабі, що заплановані на 1 лютого, можуть стати важливим етапом у пошуку мирного вирішення конфлікту, проте наразі неясно, чи зможуть вони призвести до реальних змін у військовій ситуації. Важливо стежити за розвитком подій, оскільки будь-які зміни можуть суттєво вплинути на подальший хід конфлікту.
Читайте також
- Війна Росії проти України триває: експерт назвав ключову проблему переговорів
- Ексглава спецоперацій ЦРУ: усім сторонам варто готуватися до несподіванок від Росії
- Математику хочуть прибрати з НМТ: журналістка б'є на сполох через загрозу обороні
- Путін запевняє у стабільності економіки РФ, але інвестиції обвалилися на 15%
- Зеленський про відмову Путіна від миру: слабка відповідь і заклик до посилення тиску
- Зеленський оголосив про повернення 186 військових з полону: новий обмін

