Туреччина планує рекордно збільшити частку вітчизняних джерел енергії.

Туреччина енергія - вітчизняні джерела
Туреччина енергія - вітчизняні джерела

Туреччина просувається до енергетичної незалежності

Туреччина активно вкладає гроші у розвиток власних енергетичних ресурсів, щоб стати менш залежною від імпорту. За новим планом, до 2028 року 63% електроенергії будуть отримувати з внутрішніх джерел. Мета такого курсу - зміцнення економіки та стабілізація постачання енергії.

Міністерство енергетики та природних ресурсів Туреччини опублікувало Стратегічний план на 2024-2028 роки, в якому визначається потреби країни у ресурсах і встановлюються цілі для задоволення цих потреб. Згідно з планом, до 2028 року електроенергія, що виробляється в країні, становитиме 270 млрд кіловат-годин річно, а частка внутрішніх ресурсів у виробництві електроенергії збільшиться до 63%. У плані також передбачається зростання кількості сонячних електростанцій до 33% та вітроенергетичних установок до 19,3 ГВт. Крім того, планується побудувати ядерну електростанцію.

Програма також передбачає збільшення видобутку нафти, газу та потужностей сховищ газу. Планується збільшити видобуток нафти до 210 тис. барелів на день, газу - до 42,5 млн кубічних метрів на день, а потужностей сховищ газу - до 12 млрд кубометрів. Також планується збільшити обсяг експорту корисних копалин до $10 млрд на рік.

Туреччина вже реалізує використання відновлюваних джерел енергії, таких як гідроенергія, сонячна та вітрова енергія, і працює над модернізацією вугільних електростанцій, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище.

Туреччина продовжує збільшувати власне видобутку нафти та газу, щоб залежати менше від імпорту і забезпечити енергетичну безпеку. До 2025 року планується провести бурові роботи на 270 нових свердловинах для видобування нафти та газу.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua