У Держгеонадрах оцінили кількість "сплячих" спецдозволів на видобуток копалин.


Експертка Ксенія Оринчак повідомила, що Державна служба геології та надр України володіє інформацією про спеціальні дозволи на видобуток, які залишаються "сплячими". За останні роки було видано близько 11 тисяч таких дозволів, але лише 300-200 з них фактично не використовуються, переважно у секторі нафти і газу.
Неактивні спецдозволи в нафтогазовій галузі у 2018-2019 роках, включаючи компанію "Укргазвидобування", були вже оприлюднені, але жодних дій з цими дозволами не проводилося. Згідно із новим законодавством, якщо видобуток не починається із 1% визначеної кількості, дозвіл скасовується та підлягає повторному аукціону.
"Держгеонадр точно знає, хто використовує дозволи на видобуток, і цю інформацію також має Державна податкова служба. Наразі в установі розглядають 314 спецдозволів, проте НАДПУ рекомендує звертати увагу на тих, хто дійсно не здійснює видобуток, і нехтувати складнощами у бізнесі через умови війни," - пояснила Оринчак.
Підсумок
Українська Державна служба геології виявила близько 200 "сплячих" спецдозволів на видобуток у секторі нафти і газу, які не реалізуються з моменту їх видання. Нові законодавчі правила передбачають, що такі дозволи можуть бути анульовані і виставлені на аукціон у разі невиконання умов видобутку.
Читайте також
- Українські абоненти мобільного зв'язку стануть "своїми" у Європі: що зміниться вже з 2026 року
- У Німеччині назвали головний страх Путіна: це змінить перебіг війни
- Українцям у Чехії спростили пошук роботи: з'явився корисний гайд
- Виплати призупинять: українцям дали час до 1 жовтня на важливу процедуру
- На порозі газового колапсу: чи загрожує Україні дефіцит блакитного палива взимку
- США схвалили укол від ВІЛ із майже 100% захистом: лише дві ін'єкції на рік