У Європарламенті з'явиться спецкомітет з протидії дезінформації.
Єврокомісія зміцнює свої заходи захисту демократії та боротьби з дезінформацією
Європейська Комісія посилює свої зусилля щодо захисту демократії, боротьби з дезінформацією та інформаційними маніпуляціями. Вона закликає депутатів підтримати створення спеціального комітету для реалізації цих заходів, який отримав назву "Європейський щит демократії".
Таке звернення відбулося під час дискусії в Європарламенті, присвяченої проблемі дезінформації на платформах соціальних мереж, зокрема TikTok, та загрозам, пов'язаним з цим, для чесних виборів у Європі.
"Ми готові розпочати роботу над Європейським щитом демократії. Буду очолювати цю ініціативу, враховуючи вже наявні розробки та відсутність. Ми маємо виявити прогалини та надихатися ідеями всіх відповідних політиків, щоб створити міцний щит, здатний долати нові виклики та виявляти інформаційні втручання, з повагою до наших фундаментальних прав", - заявив єврокомісар з питань юстиції Майкл Макграт.
Єврокомісар закликав депутатів проголосувати за створення спеціального комітету, що займатиметься реалізацією Європейського щита демократії.
"Комісія залишається незворотною у своїй меті просувати та захищати демократію в усьому ЄС, зокрема, сприяти чесним виборчим процесам. Важливо, щоб інформаційний простір поглиблював знання громадян на основі фактів, а не вигадок. Це передбачає дебати, в яких почуті всі погляди, а не маніпуляції", - наголосив єврокомісар.
Єврокомісар підкреслив, що проведення виборів є відповідальністю кожної окремої країни-члена, але національні виборчі органи повинні тісно співпрацювати для адаптації національних заходів. Крім того, вони повинні готуватися до виходу нового регламенту щодо прозорості та цільового направлення політичної реклами.
Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії з питань технологічного суверенітету, безпеки та демократії Хенна Віркунен розкрила деталі дій Комісії, спрямованих на вивчення свідчень TikTok щодо заходів, які були вжиті під час румунських виборів.
"У нас є достатньо підстав для того, щоб підозрювати TikTok у порушенні своїх зобов'язань згідно Угоди про асоціацію, особливо за щодо оцінки та зменшення ризиків, пов'язаних із виборчими процесами. Тому Комісія вирішила розпочати розслідування. Ми досліджуємо політичну рекламу та маніпуляції через рекомендаційну систему TikTok", - зазначила Віркунен.
Крім TikTok, Єврокомісія розпочала ще три розслідування щодо платформ X, Facebook та Instagram.
"Щодо платформи X, розслідування зосереджене на заходах, спрямованих на подолання ризиків, які стосуються громадського дискурсу та виборчих процесів. Також виникають проблеми пов'язані з поширенням незаконного контенту, розпалюванням ненависті та поширенням терористичного матеріалу", - пояснила Віркунен.
Щодо Facebook та Instagram, розслідування буде зосереджене на їхніх практиках, пов'язаних з маніпулятивною рекламою, поширенням дезінформаційних кампаній та видимістю політичного контенту.
Читайте також
- Спецпредставник Келлог приїде до Києва з місією від Трампа - ЗМІ
- На кордоні України і Польщі запрацює ще один автомобільний пункт пропуску
- Ринок пального: на українських АЗС знизились продажі бензину та дизпалива
- Україна може запровадити онлайн-голосування на виборах після війни - ЗМІ
- Рейтинг Open Data Maturity: Україна увійшла до трійки лідерів у Європі за рівнем відкритості даних
- Стармер відвідає британські війська на кордоні з Росією