У Гаазі обговорили систему правосуддя щодо дітей в умовах війни в Україні.

Система правосуддя для дітей під час війни
Система правосуддя для дітей під час війни

Глобальний діалог про правосуддя для дітей під час збройних конфліктів: перспективи та стратегії

У місті Гаазі відбувся глобальний діалог про правосуддя для дітей під час збройних конфліктів. Захід, який називався "Глобальний діалог про правосуддя для дітей під час збройних конфліктів: Перспективи та стратегії в Україні та за її межами", провели юристи-міжнародники. У ньому брали участь представники України, Судану, Палестини та Колумбії, які обговорили проблеми злочинів проти дітей у зонах конфліктів та їхній вплив на майбутнє покоління.

"Жодна дитина в Україні не залишилася поза увагою агресії з боку Росії. Вони є не просто жертвами звірства, але й свідками цих жахливих подій. Діти часто стають мішенями нападів і страждають від переміщення та втрати батьків. За останні три роки в Україні було поранено 1710 дітей, з яких 593 загинули", - заявила Вікторія Літвінова, заступник Генерального прокурора України.

На заході також було звернуто увагу на важливість інтеграції громадського суспільства у механізми правосуддя. Учасники обговорили найкращі практики з різних країн та наголосили на важливості комплексного підходу до правосуддя, який передбачає не лише притягнення до відповідальності винних, але й активну підтримку жертв злочинів, зокрема дітей.

"Наша колективна відповідальність полягає в тому, щоб пріоритетними у всіх зусиллях з притягнення до відповідальності за ці злочини були потреби дітей, а також визнання різноманітних травм, які діти, що пережили війну та насильство, зазнають", - підкреслила Рубі Мей Аксельсон, керівник відділу гендерного правосуддя та правосуддя для дітей в організації Global Rights Compliance.

Захід, який був організований за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів та Європейського Союзу, продемонстрував значні досягнення в розробці інноваційних стратегій правосуддя для дітей у зонах збройних конфліктів. Це стало важливим кроком до підвищення усвідомленості про необхідність комплексного та дружнього до дітей підходу в системах міжнародного правосуддя.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua