У Міндовкілля оцінили збитки екології від агресії РФ.
Збитки, завдані Росією Україні під час війни, становлять понад 2,6 трильйона гривень. Найбільшої шкоди природі завдають ракети, які забруднюють ґрунт і воду.
Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко розповіла про це в інтерв'ю РБК-Україна.
Сума збитків довкіллю становить понад 2,6 трильйона гривень і це лише приблизна сума, оскільки збір даних ще не завершено. Частину територій України окуповано, а деякі заміновано, і доступ до них буде можливий лише після деокупації та розмінування.
Зафіксовано понад 6 тисяч фактів збитків довкіллю внаслідок російської агресії, загальною сумою в трильйони гривень. До них належить понад 1 трильйон гривень на забруднення ґрунтів, 780 мільярдів гривень на забруднення повітря продуктами горіння та 84 мільярди гривень на забруднення вод. Крім того, понад 649 мільярдів гривень становлять збитки природно-заповідному фонду.
"За останнім дослідженням міжнародних і національних експертів, викиди парникових газів за два роки війни склали близько 180 мільйонів тонн СО2. Збитки, завдані Росією клімату протягом 24 місяців війни, оцінюються у 32 мільярди доларів США", - зазначила Крамаренко.
Найбільшої шкоди природі та людям завдають ракети. Паливо ракет забруднює ґрунт і воду, спричиняючи хімічне забруднення довкілля. Вони також знищують родючий шар ґрунту. В майбутньому такі зруйновані ґрунти будуть непридатні для сільськогосподарського використання.
"Речовини можуть потрапляти до підземної води, забруднюючи колодязі, свердловини та річки. Я вважаю, що ми і наше довкілля ще довго будемо відчувати вплив цих речовин", - розповіла Крамаренко.
Читайте також
- Зеленський раптово вирішив "відправити генералів у окопи"
- Залужний сказав, коли Росія вдарить із новою силою
- Усик зізнався, чому не добив Ф'юрі у восьмому раунді
- Меркель захопилася Зеленськими та відкинула провину за агресію Путіна
- "Путін у розпачі": у Польщі відреагували на удар по Україні міжконтинентальною ракетою
- Україна втратила понад 40% контрольованої території на Курщині – Reuters