У МОЗ пояснили, коли в Україні можна буде придбати ліки на основі канабісу.
У найближчому майбутньому пацієнти, які потребують, зможуть отримувати ліки на базі медичного канабісу. Виготовлення та відпуск таких ліків будуть реєструватися в електронній системі обліку обігу медичного канабісу (ЕСОРК) і здійснюватимуться лише на підставі е-рецепта в електронній системі охорони здоров'я.
За даними МОЗ, безпосередній відпуск ліків в аптеках розпочнеться, коли на український ринок будуть постачатися відповідні рослинні субстанції для виготовлення ліків в умовах аптеки або готові лікарські засоби.
Усі операції з медичним канабісом будуть фіксуватися в ЕСОРК. Ця централізована платформа для обліку, моніторингу та контролю обігу конопель для медичних цілей, в якій будуть фіксуватися понад 35 видів операцій щодо 13 видів об'єктів обліку. Електронна система створена на платформі Дія.Engine.
В ЕСОРК будуть реєструватися всі суб'єкти господарювання (юридичні особи, ФОП), які займатимуться діяльністю з обігу медичного канабісу.
Наприклад, це:
- аптеки, які планують виготовляти лікарські засоби з рослинної субстанції канабісу;
- лікувально-профілактичні заклади, які планують використовувати у своїй медичній практиці готові лікарські засоби або лікарські засоби, виготовлені в умовах аптеки з медичного канабісу;
- імпортери, які планують ввозити на територію України насіння чи садивний матеріал конопель для медичних цілей, рослинну субстанцію канабісу для виробництва (виготовлення) лікарських засобів або готові лікарські засоби з медичного канабісу.
Призначення та відпуск готових або екстемпоральних ліків (тобто виготовлених в аптеці) будуть здійснюватися лише на підставі е-рецепта. Як і раніше, е-рецепт зможе виписати лікуючий лікар пацієнта (як основної, так і спеціалізованої медичної допомоги). Придбати ліки за е-рецептом буде можливо лише у аптеці, яка має відповідну ліцензію на провадження господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
"Усі операції з медичним канабісом будуть контролюватися - від початкових етапів ввезення (імпорту) конопель для медичних цілей в Україну до кінцевого відпуску лікарських засобів. Розроблені електронні рішення дозволять інтегрувати всіх учасників у єдину інформаційну екосистему та забезпечать автоматизацію процесів", - зазначила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку.
Читайте також
- Нардеп пояснив, чому замороження війни вигідне лише Путіну
- Армія РФ спробує завоювати нові позиції: Маломуж назвав чотири стратегічні ділянки на фронті
- Україна відновила експорт металобрухту до проросійського Придністров’я
- Фінансова дипломатія: ЄС готує плацдарм для обходу вето Орбана на підтримку України
- Bloomberg: Союзники України помічають зміни у підході Києва до завершення війни
- Вступ України в НАТО: нардеп пояснив, чому "німецький варіант" не спрацює