У НАТО затвердили найбільшу програму переозброєння з часів холодної війни.


НАТО прийняло найбільшу програму воєнного перевооруження з часів холодної війни. Рішення було прийнято на засіданні міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі, повідомляють агентства DPA і AFP.
Нова програма спрямована на радикальне зростання військового потенціалу альянсу у майбутні роки. Цільові показники, які підлягатимуть перегляду кожні чотири роки, визначатимуть напрямки розвитку збройних сил країн-членів. Конкретний зміст програми перевооруження залишається під грифом секретності.
«Многі країни вже значно перевищують поріг у 2%. Ми дуже близькі до консенсусу щодо зобов'язання досягнути 5% для НАТО», — підкреслив Хегсет на полях зустрічі.
Міністр оборони США Піт Хегсет висловився про наближення країн НАТО до історичної угоди про збільшення оборонних бюджетів до 5% від валового внутрішнього продукту.
Американський міністр також оголосив про перегляд стратегії розміщення військ США в європейському регіоні:
«Є причини, з яких ми розміщували війська в певних регіонах, і ми це поважаємо і розуміємо. Однак має сенс разом із союзниками провести переоцінку, щоб переконатися, що чисельність [контингентів] відповідає поточним потребам».
У результаті засідання міністрів оборони країн НАТО ухвалено найбільш масштабну програму воєнного перевооруження з часів холодної війни. Рішення спрямоване на зростання військового потенціалу альянсу та узгодження дій країн-членів у цьому напрямку.
НАТО прийняло рішення про найбільшу програму військового перевооруження з часів холодної війни. Нова програма має на меті значне зростання військового потенціалу альянсу, а також визначення стратегічних напрямків для розвитку збройних сил країн-членів. Відзначається, що цільові показники будуть переглядатися щочотири роки. Секретність конкретних заходів залишається невідомою.
Читайте також
- "Дипломатія в кризі": Зеленський розповів, як Путін блокує всі мирні ініціативи
- Українцям у ЄС запропонують змінити статус: до чого готуватись біженцям
- Київстар закриє популярні тарифи: часу залишилося до 24 червня
- Канада оголосила нові санкції проти РФ та виділила рекордний пакет військової допомоги Україні
- Молочка в Україні: де шукати вигідні ціни та що змінилося у червні
- Справа не в грошах: названо головну причину, чому українці їдуть з Польщі