У Польщі викрали стовпчик із назвою площі Вільної України: реакція консула.
Викрадення стовпчика в Гдині
Як повідомляє TSN.ua: У польському місті Гдиня сталося викрадення стовпчика з написом "Plac Wolnej Ukrainy". Консул України в Гданську Олег Височан підтвердив цей інцидент та повідомив, що українська сторона вже звернулася до поліції. У зв'язку з цим, польська поліція розпочала пошуки свідків.
Цей випадок не є першим вандалізмом подібного роду в Польщі. За останні два роки аналогічні інциденти траплялися вже кілька разів. Олег Височан зазначив, що це не просто акт вандалізму, а спроба зневажити символи українсько-польської дружби.
"Ми одразу зв’язалися з поліцією, направили офіційне звернення і підтримуємо контакт із міською владою. Пошуки розпочалися, але наразі причетних не встановлено." Олег Височан
Реакція місцевої влади
Місцева влада Гдині висловила підтримку Україні у цій ситуації. Поліція звернулася до громадян з проханням надати будь-яку інформацію, яка може допомогти у розслідуванні. Інцидент викликав занепокоєння серед української громади та підкреслює важливість підтримки між Україною та Польщею в умовах складної політичної ситуації.
Викрадення стовпчика з написом "Plac Wolnej Ukrainy" є тривожним сигналом про можливе загострення вандалізму щодо українських символів в Польщі. Це нагадує про важливість збереження культурних і політичних зв'язків між Україною та Польщею, особливо в контексті сучасних викликів. Реакція місцевих органів влади і поліції може свідчити про готовність протистояти подібним інцидентам і підтримувати дружні стосунки між країнами.
Читайте також
- Військовозобов'язаним після ВЛК приходять нові повістки: що відбувається
- Булгаков не був класиком світової літератури: що приховує історія
- Водіїв попередили про зміни з дорожніми знаками: що потрібно знати
- Українці можуть оскаржити рішення ВЛК: покрокова інструкція
- Родичі загиблих на війні отримали право на відстрочку: як виїхати за кордон
- Зеленський анонсував “Тисячовесну”: мільярди гривень на українську культуру

