У Вінниці археологи виявили залишки першого будівельного періоду Мурів .


У Вінниці під час археологічних розкопок в комплексі "Мури", виявили сліди перших будівельної епохи. За словами старшого наукового співробітника Павла Нечитайла, археологи знайшли поховання XVII століття та потужний шар зі зламками цегли та посудом, які датуються 1630-х років.
Також була виявлена вапняна яма, яка використовувалася для виробництва будівельного розчину. За словами археологів, саме з цього матеріалу почали будувати перші споруди у Вінниці.
Дослідження "Мурів" проводилися в 2013-2015 та 2018 роках під керівництвом Лариси Виногродської і Ольги Манігди. Комплекс мурів включає в себе будівлі єзуїтського монастиря, єзуїтського костелу, колегіуму, конвікту і домініканського монастиря і костелу.
На даний момент в цих будівлях розміщені обласний краєзнавчий і художній музеї, державний архів області, кафедральний собор Преображення Господнього і технічний ліцей.
Дослідження і реставрація
У дослідженнях також брав участь доктор історичних наук Олег Мальченко. За словами головного архітектора Вінниці Євгена Совінського, міська рада регулярно замовляє археологічні розкопки для вивчення культурного шару міста. Вона також залучає кошти для реставрації об'єктів культурної спадщини.
Зараз чекають на звіт археологів, після чого буде прийняте рішення щодо музеєфікації, консервації або художньої реставрації цієї частини "Мурів".
Читайте також
- Лінія фронту станом на 6 липня 2025. Зведення Генштабу
- На Львівщині рятувальники визволили чоловіка, який став заручником власної ванної
- ЗСУ назвали три способи, якими росіяни зривають мобілізацію в Україні
- За атаками «Шахедів» по Україні стоїть не тільки Росія – The Times
- Зеленський нагородив воїнів Військово-Морських сил ЗСУ
- Росіяни цинічно вихваляються атаками на українських рятувальників