Угорщина скасувала заборону на українські газети: що змінилося.

Угорщина скасувала заборону газет
Угорщина скасувала заборону газет Фото: Espreso.tv

Скасування заборони на українські пресові видання

Як повідомляє Espreso.tv: Міністерство культури та Міністерство закордонних справ Угорщини скасували заборону на українські пресові видання, яка була введена урядом Орбана у 2025 році. Ця заборона була наслідком блокування українською стороною угорських газет.

Міністр культури Угорщини Золтан Тарр прокоментував ситуацію, зазначивши, що

«незграбний уряд постійно рив окопи, блокування цих газет також не служило іншій меті»
. Він підкреслив, що завдання нової влади — це побудова добросусідських стосунків, що, в свою чергу, допоможе угорцям, які проживають за кордоном.

Тарр також додав, що

«ідучи цим шляхом, ми досягли за кілька тижнів більшого за попередню історичну угоду, ніж уряд, який не мінявся 16 років»
. Це свідчить про прагнення Угорщини до позитивних змін у відносинах з Україною.

Важливість скасування заборони

Скасування заборони на українські пресові видання може стати важливим кроком у відновленні діалогу між Україною та Угорщиною. Це рішення, яке було ухвалене новою угорською владою, відображає готовність до співпраці та вирішення існуючих конфліктів, що може позитивно вплинути на життя угорської громади в Україні.

В умовах змін у політичному ландшафті обидві країни можуть прагнути до стабільності та розвитку взаємовигідних відносин.


Читайте також

Реклама