Україна почала оборонні проекти з Європою: ракетна колаборація та гарантії безпеки.
Інтеграція України в систему колективної безпеки
Як повідомляє UATV: Україна, не входячи до НАТО, активно інтегрується в систему колективної безпеки через оборонні проекти з європейськими країнами. Політичний консультант Олександр Антонюк, який також є військовослужбовцем Збройних Сил України, повідомив про успіхи в розробці ракетних технологій та можливу колаборацію з європейськими компаніями.
19 липня 2023 року Антонюк зазначив, що Україна має кілька оборонних проектів з країнами Європи, які сприяють зміцненню безпеки на континенті. Він підкреслив, що
“це ще не НАТО далеко, але ми вже можемо говорити о том, что являемся большой или основной частью на Европейском континенте в плане гарантий безопасности”- Олександр Антонюк. Ці слова відображають прагнення України стати важливим гравцем у системі колективної безпеки Європи.
Співпраця в оборонній сфері
Антонюк також відзначив, що європейські країни мають розробки ракет, однак їм не вистачає двигунів.
“В Европе есть несколько разработок хороших ракет, у них хорошая школа”- підкреслив він, наголошуючи на високому рівні ракетних технологій в Європі. Таке співробітництво, за словами Антонюка, є взаємовигідним для України та європейських компаній з кількох причин:
- Стратегічні можливості домінування в ракетній програмі
- Подальший розвиток та зміцнення обороноздатності України
Таким чином, співпраця з європейськими країнами в оборонній сфері відкриває нові можливості для України, що може позитивно вплинути на забезпечення безпеки в регіоні.
Активна інтеграція України у систему колективної безпеки через оборонні проекти з європейськими країнами свідчить про зростаючу роль України на континенті, особливо в контексті загострення безпекових викликів. Такі ініціативи, як спільна розробка ракетних технологій, не лише підвищують обороноздатність країни, але й сприяють зміцненню стратегічних відносин з європейськими партнерами. У довгостроковій перспективі це може вплинути на формування нових стандартів безпеки в Європі, де Україна розглядається як ключовий партнер у забезпеченні стабільності та миру.
Читайте також
- Удар по тіньовому флоту РФ: Сили безпілотних систем за 13 діб уразили 172 судна
- ЄС обговорює зміни в санкціях проти РФ: цінова стеля на нафту та нові обмеження
- Греція заблокувала нові санкції ЄС проти Росії через газ: що відомо
- Зеленський запропонував Федорову нову посаду в РНБО: ексміністр оборони відмовився
- Угорщина заблокувала відкриття всіх кластерів для вступу України до ЄС
- Масові протести та відставка Федорова: чи змінять керівництво ЗСУ

