Україна подала перший інтегрований звіт до Енергетичного співтовариства.


Україна надала звіт до Енергетичного Співтовариства на рівні з країнами Європейського Союзу, виконуючи усі європейські регламенти та законодавство. Так само, як країни-члени ЄС, інші держави, що не входять до Євросоюзу, але учасники Енергетичного співтовариства, також зобов'язані впроваджувати європейські норми та стандарти в енергетиці.
Українські фахівці підготували звіт, аналізуючи великий обсяг даних і вносячи актуальну статистику та контекстуальну інформацію до спеціалізованих онлайн-платформ Європейського агентства з навколишнього середовища та Секретаріату Енергетичного співтовариства. Звіт підготовлено за методологією, що використовується в країнах ЄС, що дозволяє порівняти й запозичити кращі європейські практики.
Україна, що ухвалила Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) у червні 2024 року, мала всього кілька місяців на підготовку і подання цього комплексного звіту. Попри обмежений час, звіт демонструє наші наміри інтегруватися в європейський енергетичний та кліматичний простір. Це буде основою для економічного планування найближчих років і допоможе ідентифікувати сфери, які потребують додаткових зусиль та інвестицій для досягнення поставлених цілей", - підкреслює Олексій Соболев, перший заступник Міністра економіки України.
Детальний аналіз прогресу України в різних секторах
Звіт містить детальний аналіз прогресу України в різних секторах енергетичної та кліматичної політики. Незважаючи на наслідки війни, дослідження показує позитивну динаміку.
Документ включає 23 тематичних додатки, які охоплюють розвиток відновлюваної енергетики, функціонування ринків електроенергії та природного газу, енергетичну безпеку, декарбонізацію економіки, енергоефективність та енергозбереження, впровадження інновацій в енергетичному секторі. Підготовка звіту вимагала координації між усіма центральними органами виконавчої влади.
"Інтегрований звіт є не просто звітним документом, але і важливим інструментом для планування подальших кроків. Він показує, як Україна поєднує відбудову економіки з її структурною трансформацією і допоможе створити більш сучасну та конкурентоспроможну економічну модель", - наголошує Андрій Телюпа, заступник Міністра економіки України.
Звіт дозволить об'єктивно оцінити прогрес України виконання Національного плану з енергетики та клімату та виявити прогалини. Аналіз стане основою для подальшого вдосконалення заходів енергетичної та кліматичної політики.
Читайте також
- Ядерна загроза: Україна отримає ізраїльську плацентарну терапію проти радіаційного ураження
- ЗМІ розкрили деталі можливого мирного плану для України
- Імпорт цивільних безпілотників в Україну зріс на третину з початку року
- В Україні модернізують систему управління оборонними ресурсами за стандартами НАТО
- Війна у Газі: як ХАМАС викривлює статистику загиблих - дослідження
- У ЗСУ пояснили, чому російські війська відступають із західних околиць Покровська