Україна повернула 160 військовополонених: серед них понад сто захисників Маріуполя.

Повернення 160 українських військовополонених
Повернення 160 українських військовополонених Фото: Espreso.tv

Звільнення українських військових

Як повідомляє Espreso.tv: Дмитро Лубінець повідомив про звільнення українських військових, які були затримані російськими окупантами у 2022 році під час окупації різних регіонів України. Обмін полоненими відбувся 26 червня, в ході якого додому повернулися 160 українських військових, серед яких понад сто захисників Маріуполя.

Обставини затримання та звільнення

Затримання відбулося у 2022 році, коли українські військові були захоплені під час окупації Маріуполя, а також на Київщині, Харківщині, Запоріжжі та Луганщині. У Київській області, зокрема, в Бучанському районі, відбувалися масові злочини проти цивільних. Звільнені військові мають вік від 35 до 66 років.

Дмитро Лубінець зазначив, що звільнення стало результатом його прямої гуманітарної роботи з російською омбудсманкою Яною Лантратовою. Цей обмін став важливим кроком у процесі повернення українських військових з полону, що триває на фоні збройного конфлікту в Україні.

Звільнення військових після тривалого перебування в полоні є значущою подією для України, оскільки підкреслює тривалі зусилля української влади в питанні гуманітарних обмінів. Такі події, як обмін полоненими, також підвищують моральний дух суспільства і військових, відзначаючи важливість збереження життів та надання підтримки тим, хто постраждав у конфлікті. Продовження гуманітарних переговорів може стати ключовим фактором у подальшому вирішенні питання полонених з обох сторін конфлікту.


Читайте також

Реклама