Україна влітку збила свій F-16 через США, – WSJ .


Згідно з даними WSJ, влітку 2024 року Україна протестувала свій F-16 з РСЗК Патріот. Причиною аварії було збиття зенітних комплексів Патріот системи. Незважаючи на те, що Україна не оприлюднювала цю інформацію офіційно. Несчасний випадок стався через тактичну мережу Link 16, яка передає інформацію про місцезнаходження літаків пілотам і військовим на землі для уникнення обстрілу ракет і дронів.
Коли F-16 прибули в Україну, США не розповіли про наявність цієї технології українському уряду. Вони вважали, що Україна не зможе отримати ці літаки так швидко. Тому було вирішено прибрати Link 16 з зенітних комплексів Патріот.
Саудівська Аравія згодна провести зустріч Трампа та Путіна на своїй території
Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії повідомило про підтримку проведення зустрічі між президентом США Дональдом Трампом та російським президентом Володимиром Путіним на своїй території. Вони високо оцінили телефонну розмову між Трампом і Путіним 12 лютого і оголосили про можливість проведення саміту у Саудівській Аравії.
Раніше Трамп зазначив, що зустріч з Путіним може відбутися в Саудівській Аравії або в США, він також планує відвідати Росію.
Читайте також
- «Азов» взяв у полон 20 окупантів на Торецькому напрямку (відео)
- Посадовицю Вінницького ТЦК, підозрювану в побитті чоловіка, відсторонено від посади
- Під атаку у Дніпрі потрапив палац російського князя Потьомкіна. Тепер його перейменують
- ДТЕК та американська GE Vernova побудують першу в Україні цифрову підстанцію
- Росіяни вдарили по вокзалу Херсона: пошкоджено пасажирський поїзд (оновлено)
- Росіяни вдарили по вокзалу Херсона: пошкоджено пасажирський поїзд