Україна запровадила санкції проти 91 судна "тіньового флоту" РФ: мета — обрив ланцюгів обходу обмежень.
Санкції України проти "тіньового флоту"
Як повідомляє Novyny.live: Україна запровадила санкції проти 91 морського судна, які використовував російський "тіньовий флот" для експорту нафти в обхід міжнародних обмежень. Ці санкції ввів у дію президент Володимир Зеленський, підкреслюючи важливість боротьби з обходом нафтових санкцій, що суттєво впливають на фінансування російської воєнної машини.
Деталі запроваджених санкцій
Санкції торкнулися суден, які експортували нафту та ресурси з портів Новоросійськ, Усть-Луга та Приморськ. Серед цих 91 судна 27 вже знаходяться під санкціями США, Великої Британії, Швейцарії та Європейського Союзу. Слід зазначити, що лише одне з цих суден є російським, тоді як решта під прапорами близько 20 країн, зокрема:
- Панама
- Ліберія
- Камерун
- Барбадос
- Маршаллові Острови
- Гонконг
- Сьєрра-Леоне
- Тонга
- Палау
- Гвінея
- Коморські Острови
- Багамські Острови
- Індонезія
- Малаві
- Гвінея-Бісау
- Джибуті
- Гаяна
- Есватіні
Владислав Власюк, експерт у сфері міжнародних санкцій, зазначив, що "танкери тіньового флоту є ключовим інструментом обходу нафтових санкцій, тому їх ідентифікація та запровадження санкцій проти них мають відбуватися швидко й без винятків. Кожне таке судно повинне розглядатися як елемент фінансування російської воєнної машини".
Таким чином, запровадження санкцій проти "тіньового флоту" є важливим кроком у боротьбі з обходом міжнародних обмежень, що, у свою чергу, може суттєво вплинути на економічні можливості Росії в умовах триваючої війни.
Ці санкції відображають зростаючу міжнародну координацію у боротьбі з обходом нафтових санкцій, що є важливим елементом для підтримки стабільності в регіоні. Вжиті заходи можуть також стимулювати інші країни до активнішої участі у зусиллях проти фінансування військових дій Росії, що є критично важливим у контексті глобальної безпеки та енергетичної політики.
Читайте також
- Зеленський провів нараду з військовим керівництвом: визначено план відповіді на удари РФ
- ЄС ухвалив 21-й пакет санкцій проти Росії: що передбачають нові обмеження
- Масована атака на Київщину та Слов’янськ: 11 загиблих і десятки поранених
- ЗСУ вразили завод «Авитек» у Кірові: що виробляло підприємство
- Зеленський назвав переломний момент у відносинах із Трампом: що сталося у Ватикані
- Зеленський заявив про загрозу блокування зернового коридору: Україна скликає Радбез ООН

