Україна запускає проект Freya: створення європейського аналога Patriot.
Проект Freya: нова антибалістична система для України
Як повідомляє UATV: Україна розпочинає проект створення європейської антибалістичної системи Freya, яка має стати аналогом американської Patriot. Цей проект очолює Україна, і його мета полягає у зміцненні обороноздатності країни у відповідь на сучасні загрози.
Президент України Володимир Зеленський анонсував першу зустріч, присвячену створенню системи, яка відбудеться у Франції. Він зазначив, що хоча Україна має можливості самостійно створити ракету, цей процес займе багато років. Тому співпраця з партнерами є важливою для прискорення реалізації проекту. Зеленський підкреслив значення проекту, зазначивши:
"Цей проект — це наша антибаллистическая система, яка повинна стати аналогом Patriot по перехвату баллистичних цілей." Володимир Зеленський
Зустріч з лідерами країн-партнерів відбудеться найближчим часом, що свідчить про активні кроки України у напрямку розвитку цієї системи. Зеленський також додав, що "Freya може допомогти прежде всього Україні", підкреслюючи важливість цього проекту для національної безпеки. Він акцентував, що "Це, якщо чесно, — ціль номер один — це антибаллистика", що відображає пріоритети держави в умовах сучасних викликів.
Значення проекту для регіональної безпеки
Проект Freya має на меті забезпечити надійний захист від балістичних загроз, що є ключовим аспектом для України в умовах зростаючої напруги в регіоні.
Розробка системи Freya є стратегічним кроком для України, оскільки вона прагне підвищити свою обороноздатність в умовах загострення військових конфліктів та загроз з боку сусідніх держав. Співпраця з європейськими партнерами може сприяти не лише технологічному прогресу, але й зміцненню міжнародних відносин, що є важливим для забезпечення стабільності в регіоні. Успішна реалізація проекту може також стати прикладом для інших країн, які шукають ефективні рішення для захисту від балістичних загроз.
Читайте також
- Україна домовилася з США про виробництво систем Patriot: що відомо
- Зеленський: Китай жорстко відреагував на ядерні заяви російських медіа
- Зеленський підтвердив ліцензію на виробництво ракет до Patriot в Україні
- Зеленський назвав пріоритет номер один: Patriot і ракети до них
- Зеленський анонсував українську антибалістику Freya: що відомо про аналог Patriot
- Зеленський про угоду зі США щодо дронів: є прогрес, але документ ще не підписаний

