Українцям у Німеччині назвали найдорожчі для життя міста.
Вартість життя у різних регіонах Німеччини
Інститут німецької економіки в Кельні та державний інститут містобудування BBSR у Бонні провели дослідження, щоб вивчити вартість життя у різних регіонах Німеччини. Виявилося, що вартість життя в країні рівномірна, з невеликими відмінностями між містом і селом, що відрізняє Німеччину від багатьох інших країн.
Найбільша різниця спостерігається в витратах на житло. У окремих сільських регіонах вартість життя на 10% нижча за середню по країні, а в Мюнхені - на 24% вище. За квадратний метр орендованої квартири в Мюнхені доводиться заплатити на 81% більше, ніж по всій країні.
Берлін, незважаючи на свій статус столиці, займає 29-е місце в списку найдорожчих міст Німеччини, де вартість життя вища на 6,4% від середнього рівня. Це пов'язано з нижчими цінами у Східному Берліні.
Мюнхен залишається найдорожчим містом Німеччини.
У Східній Німеччині загальна вартість життя на 4% нижча, ніж на Заході. Проте, у Потсдамі ціни є найвищими серед великих міст Східної Німеччини, де вартість життя перевищує середню по країні на 7,5%.
Дослідження також показало, що в сільській місцевості вартість життя в середньому на 3,5% нижча, а в малонаселених регіонах - на 5% менше. Проте, різниця не є настільки значною, як можна було б очікувати.
Експерти відзначають, що ціни на більшість товарів, таких як меблі, одяг та продукти харчування, практично однакові по всій країні. Це пояснюється політикою великих торгових мереж і дискаунтерів, які не мають різниці в цінах по регіонах. Крім того, висока інфляція минулого року привела до рівномірного підвищення цін по всій країні без суттєвих регіональних відмінностей.
Основний фактор, що впливає на вартість життя в різних частинах Німеччини, - це вартість орендованого житла.
Отже, єдиний ефективний спосіб суттєво знизити витрати - переїхати в регіон з нижчими цінами на житло.
Читайте також
- Пенсії, субсидії, лікарняні: названо суму соціальних виплат за листопад
- На світлофорах зникне зелений колір: в Україні запровадять нові стандарти
- Нацбанк Польщі показав, скільки українців планують залишитись у країні
- Стало відомо, скільки легковиків імпортували українці: названо суму
- Українцям назвали ціну за 100 доларів до 1 грудня: чи зміниться курс валют
- Орендна криза в Україні: ціни на житло значно перевищують європейські норми