Українці почали масово заощаджувати на їжі: які продукти обирають покупці.
Майже половина українців економлять на їжі
За дослідженням, 44% українців почали обирати дешевші продукти без зважання на їхню якість. Але 45% все ж таки мають можливість купувати якісніші, хоч і дорожчі продукти. Ще 11% опитаних не відповіли на це питання.
Дослідження також виявило зростання кількості громадян, які мають труднощі зі зв'язками – з 9% у 2021 році до 12% на сьогоднішній день. Підвищилася і кількість тих, хто вважає себе забезпеченим, але не може дозволити собі великі покупки (з 6% до 9%). Водночас зменшилася кількість тих, в кого є можливість купувати довговічні товари, але з труднощами (з 44% до 41%).
За останній період зросла частка громадян, які не можуть обійтися без своєї заробітної плати - з 38% у 2005 році до 54% насьогоднішній день. Водночас зменшилася кількість тих, хто залежить від пенсії або соціальних виплат - з 38% до 29%.
Також виявлено, що для 32% українських сімей покупка одягу є серйозною фінансовою проблемою, тоді як вони можуть собі дозволити покупку продуктів харчування.
Дослідження було проведено методом face-to-face на території України, де немає бойових дій, і охопило 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки становить трохи більше 2,3%.
Також йшла мова про оцінку рівня добробуту громадян України.
Читайте також
- ПриватБанк попередив клієнтів: все розпочнеться 18 листопада
- Українцям роз'яснили, хто може перевіряти військово-облікові документи та що загрожує за відмову від повістки
- Політична криза в Німеччині позначиться на виплатах біженцям: на що чекати українцям
- ПФУ відповів, у якому разі можна продовжити пенсію у зв'язку з втратою годувальника
- Укрзалізниця змінила маршрут поїзда на одному з найпопулярніших напрямків: новий графік
- Дуда назвав Рютте умову для передачі Україні винищувачів МіГ-29