Ukraine Facility стає ближчим: Україна виконала нові вимоги.


Уряд затвердив стратегії з реформування психоневрологічних та інтернатних закладів до 2034 року та розвитку прикордонної інфраструктури з Європейським Союзом та Молдовою до 2030 року.
"Стратегія реформування інтернатних закладів дозволить інтегрувати вразливі категорії населення в громади, підвищуючи їхній рівень соціалізації. Це є ключовим заходом у розвитку сучасних форм соціального захисту та побудові інклюзивного суспільства. Розбудова прикордонної інфраструктури спростить мобільність населення і покращить взаємодію з нашими європейськими партнерами, а також зміцнить позиції України як ключового транзитного коридору", - заявив Олексій Соболев, перший заступник Міністра економіки.
Заходи Плану України, які ухвалив уряд:
1. Стратегія реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізація догляду за повнолітніми особами з інвалідністю та особами старшого віку до 2034 року. Затверджено операційний план заходів у 2025-2027 роках. Документ передбачає розвиток соціальних послуг та підтримку людей із підвищеними потребами, щоб забезпечити їх спроможність самостійно проживати в громаді та запобігти інституціалізації.
2. Стратегія розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським Союзом та Молдовою до 2030 року. Передбачається реконструкція пунктів пропуску на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, створення сервісних зон та спрощення процедур перетину кордону з використанням цифрових технологій та введенням спільного контролю відповідно до стандартів Європейського Союзу.
Читайте також
- Вовчанськ, Липці та Курська область: де Росія зосереджує найбільше військ на кордоні
- Китай прагне партнерства, а не суперництва з ЄС — посол КНР в Іспанії
- «Дає 80% уражень на фронті». Ігор Луценко назвав зброю, виробництво якої має стати пріоритетним для держави
- Україна і Чехія планують нові довгострокові контракти з постачання боєприпасів
- Дуда: Єврокорпус критично важливий для стримування російського імперіалізму
- Україна задокументувала 159 тисяч воєнних злочинів з початку вторгнення Росії