Українські полярники знайшли в Антарктиді унікальну родину пінгвінів.
Українські полярники помітили унікальну родину пінгвінів на острові Галіндез
Українські полярники, які працюють на станції "Вернадський" в Антарктиді, виявили особливу родину пінгвінів на острові Галіндез. У цій родині збільшується кількість молодих пташенят - їх вже троє. Інформацію про це було опубліковано на сторінці Національного антарктичного наукового центру в Facebook.
Учасники середовищної експедиції з України пояснили, що наявність трьох молодих пташенят в родині субантарктичних пінгвінів, які живуть навколо станції "Вернадський", - це дуже рідкісне явище. Зазвичай птахи відкладають два яйця, оскільки шанси на виживання трьох малюків дуже низькі.
Причина дуже проста - батькам складно годувати трьох дитинчат. Однак, як ми бачимо, ці пінгвіни-батьки впоралися зі своєю місією, оскільки їхні дитинчата вже досить великі. Їм близько трьох тижнів
За словами біолога Світозара Давиденка з 29-ої Української антарктичної експедиції, ця родина - єдина на острові Галіндез.
Троє тисяч пінгвінів навколо станції "Вернадський"
У цілому на острові, де розташована станція "Вернадський", є приблизно дві тисячі молодих субантарктичних пінгвінів і приблизно чотири тисячі дорослих особин. Тому навколо станції "Вернадський" живуть шість тисяч пінгвінів.
Українські біологи вивчають цих птахів в контексті зміни клімату. Міграція субантарктичних пінгвінів за останні 20 років є одним із очевидних доказів потепління в Антарктиді.
Інші відкриття українських полярників
Раніше полярники з криголама "Ноосфера" зробили фотографію хмари у формі кита, що занурюється у хвилі неба.
Нагадаємо, українські полярники показали незвичайне явище в Антарктиді - "небесні гребені" - хвилясті хмари, які набувають особливої форми через нестабільність Кельвіна-Гельмгольца: коли зустрічаються два потоки, що мають різну щільність.
Крім того, українські науковці на станції "Академік Вернадський" зафіксували рідкісне природне явище для цієї області - ясне нічне небо в Антарктиді, завдяки чому можна бачити великий Місяць у всій його красі.
До речі, вчені заявили, що площа морського льоду в Антарктиді швидко зменшується. Це призводить до глобальних змін погоди та клімату, про це повідомляють у Національному антарктичному науковому центрі.
Також українські полярники зафіксували рекордну швидкість вітру поблизу арктичної станції "Академік Вернадський", яка належить Україні.
Читайте також
- У Москві прогриміли вибухи, спалахнула масштабна пожежа: що сталося
- Як Москва здолала УПА: історик розповів про метод, який росіяни використовують і нині
- Тримісячне немовля зі Звягеля стало рекордсменом України
- Військовий освідчився коханій у незвичному місці
- Бабак Тимко зробив прогноз на цьогорічну весну
- На Курщині загинув топчиновник РФ, який воював проти України