Українські виробники зброї переносять виробництво за кордон – Le Figaro.
Майже 85% українських виробників зброї планують перенести свою діяльність за кордон через проблеми, з якими вони стикаються в Україні. Це стало відомо з опитування, проведеного Tech Force in UA.
Вимоги українських виробників залишити заборону на експорт вітчизняної зброї були обґрунтовані активним розширенням оборонної промисловості. Однак короткострокові контракти, затримки в постачаннях і відсутність довгострокових гарантій для інвестицій у дослідження і розробки змусили багатьох виробників замислитися над перенесенням своєї діяльності за кордон.
«Поки Україна постійно просить союзників про військову допомогу, країна також масово виробляє власну зброю. З початку широкомасштабного вторгнення її оборонна промисловість зросла в рази. У першому півріччі цього року вона виробила в 25 разів більше боєприпасів, ніж за весь 2022 рік, здатна виробляти 4 мільйони безпілотників на рік, а також почала виробництво стандартних 155-мм боєприпасів НАТО. На стадії прототипу у 2022 році з українських конвеєрів щомісяця сходить до восьми гаубиць «Богдана», схожих на французький «Цезар», – йдеться в оригінальній публікації.
Основними причинами перенесення діяльності за кордон є короткострокові контракти і відсутність довгострокових гарантій. Деякі компанії вирішили обійти заборону на експорт, перенісши свою діяльність до Словаччини та Польщі, щоб продовжувати виробництво й задовольняти попит.
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що деякі країни висловили бажання купити українські ракети та дрони, тому можливо буде зняття заборони на експорт. Кабінет міністрів також схвалив нову програму підтримки оборонно-промислового комплексу, що дозволить важливим підприємствам отримати кредит до 500 млн грн з 5% річних протягом п'яти років.
Читайте також
- Умєров підтвердив перші бойові зіткнення ЗСУ з військами КНДР
- Умеров та Остін обговорили військову допомогу та ситуацію на фронті
- Міноборони скоротило список речей, які військові мають повернути після служби