Український силач, який виграв чемпіон світу. Згадаймо Дмитра Гоголя.

Дмитро Гоголь - український чемпіон світу
Дмитро Гоголь - український чемпіон світу

Кожного дня о 9 ранку українці поклоняються пам'яті всіх, на чиє життя поклали край російсько-українській війні. Сьогодні ми згадаємо Дмитра Гоголя. 

24 жовтня 2023 року під час виконання завдання щодо евакуації поранених на передовій загинув спортсмен та тренер з Вінниці, Дмитро Гоголь. Відомо, що він був паверліфтером, чемпіоном Європи та світу GPF-2018. Про це повідомив Медичний добровільний батальйон «Госпітальєри». 

Дмитро Гоголь народився 21 лютого 1976 року і присвятив усе своє життя спорту. Він займався паверліфтингом, перемагав на міжнародних змаганнях та мав звання майстра спорту України. Останнім часом він працював тренером у Вінниці, пропагандував гирьовий атлетизм і виступав як спортивний реабілітолог. 

Під час повномасштабного російського вторгнення Дмитро Гоголь долучився до Медичного Добровільного Батальйону «Госпітальєри». Він працював з екіпажем біля Кремінної. Усі ротації відбувалися на самій передовій.

Він загинув на східному напрямку війни. 24 жовтня удень автомобіль, яким він керував, потрапив під масований артилерійський обстріл. 

Вранці того дня він надіслав фото своїй вихованці Вікторії Паламарчук, дворазовій чемпіонці України з паверліфтингу, написавши, що він на зміні і що через него дуже багато стріляють. Це була його остання прижиттєва фотографія. Дмитро Гоголь був на момент смерті 47 років.

«Дмитро Гоголь приєднався до Госпітальєрів під час повномасштабної війни, відклали спортивну кар'єру та тренування. Усі ротації він проходив на передовій, там, де найнебезпечніше і де бійці потребують найбільшої допомоги. Ми співчуваємо родині, братам і сестрам, друзям і колегам Дмитра - це значна втрата для України», - написала на своїй сторінці у Facebook  депутатка Верховної Ради України Яна Зінкевич.

Похорон героя відбулись у Спасо-Преображенському соборі ПЦУ. Тіло захисника було поховано в закритому гробі на Алеї Слави Сабарівського цвинтаря у Вінниці.

Дмитро залишився мати, яка приїхала з Іспанії, а також дружина, яка знаходиться з донькою в Польщі.

«Главком» приєднується до хвилини мовчання. Ми шануємо пам'ять всіх українців, які загинули в боротьбі за Батьківщину. Ми згадуємо загиблих від рук російських загарбників, запалюємо свічки пам'яті і прислухаємося в скорботі під час загальнонаціональної хвилини мовчання, шануючи пам'ять громадян України, які пожертвували своїм життям за свободу і незалежність нашої держави: всіх військових, цивільних і дітей, всіх, хто загинув у боротьбі з російськими окупантами і внаслідок нападу ворожих військ на українські міста і села.


Читайте також

Реклама