Українську писанку визнано культурним надбанням людства (фото).


Перший міжнародний елемент від України "Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць" був включений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.
Це стало відомо під час 19-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО. Рішення було прийняте у столиці Парагваю, місті Асунсьйон. За даними Міністерства культури і стратегічних комунікацій України, цей успіх свідчить про силу нашої єдності.
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький зазначив, що це включення доводить, що жива спадщина об'єднує нас, дає відчуття причетності та втілює нашу ідентичність. Це особливо важливо в контексті вторгнення агресора та його руйнування нашої культури та пам'яток.
Підготовка до номінації тривала з 2017 року після зустрічі з українською спільнотою носіїв в Естонії. Включення підтримано трьма елементами - "Українська писанка: традиція і мистецтво", "Традиція гуцульської писанки" та "Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць". Два з цих елементів вже входять до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України, а третій - до Національного списку нематеріальної культурної спадщини Естонії.
Наразі у Репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства вже знаходиться 611 елементів. Серед них також є елементи з України, такі як "Петриківський декоративний живопис як феномен української орнаментальної народної творчості", "Традиція Косівської мальованої кераміки" та "Орьнек - кримськотатарський орнамент та знання про нього".
Читайте також
- Працівник ТЦК, якого обплював полтавський фітнес-тренер, звільнився з роботи
- МВС пояснило, як відбувається розшук зниклих безвісти і куди звертатися родичам
- Шахраї хочуть заробити грошей на смерті Папи Римського: подробиці схеми
- Туреччина готується до нового сильного землетрусу: у зоні небезпеки 25 млн людей
- Популярні СПА-курорти Європи опинилися під загрозою зникнення
- Реєстр лудоманів торік поповнила рекордна кількість українців