Уряд Британії застеріг приватних шпигунів від контактів з РФ, Китаєм та Іраном.

Уряд Британії попереджає про контакти з РФ, Китаєм та Іраном
Уряд Британії попереджає про контакти з РФ, Китаєм та Іраном

Велика Британія закликає практиків безпекових послуг не співпрацювати з ворожими режимами

Велика Британія закликала працівників приватних компаній, які надають послуги з розвідки та безпеки, не співпрацювати із ворожими режимами. Закон про національну безпеку 2023 року визнає ворожими до Британії уряди Росії, Ірану та Китаю.

"Ви можете бути під загрозою вчинення правопорушення, якщо робота, яку ви виконуєте, може допомогти іноземній державі здійснювати діяльність проти Великої Британії", - йдеться у вказівках та роз'ясненнях на вебсайті британського уряду, пише Голос Америки.

За це може бути накладено покарання у вигляді позбавлення волі до 14 років, повідомляє Politico.

Міністр безпеки Великої Британії Ден Джарвіс закликав працівників галузі бути пильними, щоб запобігти роботі на користь інших країн, яка шкодитиме інтересам Сполученого Королівства.

"Фахівці з безпеки стали привабливими посередниками для тих, хто хоче завдати шкоди Великій Британії. Приватні детективи, співробітники приватної розвідки та офіцери особистої охорони мають спеціальні навички, доступ до інформації та близькість до осіб, що становлять інтерес, якими хочуть скористатися ворожі актори", - написав Джарвіс.

"Робота на іноземну державу не є незаконною, але згідно з цим важливим законом, тепер це є кримінальним злочином, якщо ви допомагаєте їм у діяльності, яка завдає шкоди Сполученому Королівству", - додав він.

Британські державні розвідслужби вважають, що загроза країні надходить "переважно з боку Росії, Ірану та Китаю".

У своїй статті Джарвіс зазначив, що іноземні актори часто можуть діяти утаємничено або через посередників, що ускладнює виявлення їхніх намірів.

"Ви повинні вжити всіх розумних запобіжних заходів, щоб переконатися, що ви не здійснюєте шкідливої діяльності для іноземної держави", - зазначив він.

Серед можливих типів такої шкідливої діяльності він перерахував зокрема пряму або опосередковану роботу на іноземну розвідку, а також здійснення іноземного втручання шляхом розпалювання ворожнечі в суспільстві, підрив громадської безпеки, нападів на іноземних дисидентів або передачі таємної інформації іншій державі.

За останні роки приватні розвідувальні та безпекові послуги стали великим бізнесом у Британії, до якого залучають колишніх співробітників служб безпеки країни.

Тож державні безпекові служби Сполученого Королівства серйозно стурбовані діяльністю приватної розвідувальної індустрії.

У звіті британського агентства внутрішньої безпеки та контррозвідки MI5, оприлюдненому торік у жовтні, йдеться, що Росія та Іран все частіше залучають приватних розвідників та злочинців для виконання завдань у Великій Британії. Це нова тенденція, вважає служба.

Настанови британського уряду для приватних шпигунських компаній з'явилися через запровадження Схеми реєстрації іноземного впливу (Foreign Influence Registration Scheme - FIRS).

FIRS, подібна до американської та інших систем реєстрації представників іноземних інтересів, "вимагатиме реєстрації домовленостей щодо здійснення діяльності політичного впливу у Великій Британії за вказівкою іноземної держави".

Ухилення від реєстрації або здійснення діяльності, яка обумовлена незареєстрованими домовленостями, стане кримінальним злочином.

"Це підвищить прозорість впливу іноземних держав у Великій Британії та стримає використання таємних домовленостей іноземними державами, які прагнуть вплинути на нашу демократію", - цитує слова міністра Джарвіса видання Byline Times.

"Моя головна порада та прохання прості: будьте пильні до цих загроз, визначте, на кого ви насправді працюєте, повідомляйте про будь-які проблеми та поширюйте інформацію серед своїх колег", - підсумував Джарвіс у своїй статті для City Security.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua