Уряд східної Лівії планує припинити видобуток і експорт нафти – ЗМІ.
Уряд східної частини Лівії, де знаходиться найбільша кількість запасів нафти країни, повідомив, що припинить видобуток і експорт ресурсу, повідомляє Bloomberg.
Нафта марки Brent зросла на 3% до позначки понад 81 долар за барель після заяви східної влади про "форс-мажорні обставини" щодо всіх родовищ, терміналів і нафтових об'єктів.
Компанія Waha Oil Co., яка постачає нафту на найбільший експортний термінал країни - Ес-Сідер, повідомила, що почне поступово скорочувати поставки.
Глибокі політичні розбіжності на сході і заході Лівії, незважаючи на угоду про припинення вогню до 2020 року, часто призводять до боїв і блокад, спрямованих проти головного нафтового ресурсу країни.
Лівія є власницею найбільших відомих покладів нафти в Африці, але видобуток постраждав через десятиліття політичних конфліктів.
Зіткнення між озброєними групами, які підтримують різні угруповання або окремі особи, є поширеною проблемою, що часто призводить до закриття ключових нафтових родовищ, повідомляє агентство.
Минулого місяця країна видобувала приблизно 1,15 мільйона барелів нафти на день, згідно з даними, зібраними агентством Bloomberg.
Натомість найбільше нафтове родовище країни, відоме під назвою Шарара і звідти щодня видобувалося майже 270 000 барелів, припинило роботу. Сіртський басейн на сході країни містить більшу частину нафтових запасів Лівії і чотири нафтоекспортні термінали.
Нагадаємо, що Лівія політично поділена між Сходом і Заходом. Міжнародно визнаний уряд у столиці Триполі не контролює східні території країни.
Джерело: Економічна правда
Читайте також
- Ізраїль вдарив по контрабандних маршрутах поставок зброї «Хезболлі»
- АЗС змінили ціни на бензин та дизель та автогаз на початку тижня: як змінилася вартість
- В Україні підрахували, скільки Росія витратила на ракетно-дронові атаки з початку вторгнення
- ЄС готовий виділити збройним силам Лівану 200 млн євро — Боррель
- Литва передала Україні нову партію військової допомоги
- Сенат Чехії розгляне резолюцію про визнання депортації кримських татар геноцидом