УВКБ ООН розпочинає виплати в Сумах: хто отримає понад 10 тисяч гривень.
Програма фінансової допомоги для внутрішніх переселенців та біженців у місті Суми
Як повідомляє Novyny.live: У березні 2026 року Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у співпраці з благодійним фондом "Право на захист" розпочали програму фінансової допомоги для внутрішніх переселенців та біженців у місті Суми. Ця ініціатива спрямована на підтримку осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах через конфлікти та інші причини, що призвели до їхнього переміщення.
В рамках програми передбачені виплати у розмірі 10,8 тисяч гривень на кожного заявника, а також 3,6 тисяч гривень для кожного члена домогосподарства. Цей фінансовий ресурс буде доступний протягом трьох місяців. Для отримання допомоги заявники повинні відповідати певним критеріям:
- Дохід родини не повинен перевищувати 6,3 тисяч гривень на одну особу.
- Особини, які подають заяву, не повинні отримувати подібних виплат протягом останніх трьох місяців.
Серед основних категорій, які можуть претендувати на цю допомогу, — переселенці з офіційним статусом, отриманим за останні шість місяців, а також біженці, які можуть підтвердити факт виїзду та повернення додому. Крім того, наявність критерію вразливості є важливою умовою для отримання допомоги. До вразливих категорій відносяться:
- Неповні сім'ї
- Громадяни віком від 55 років
- Самотні люди старшого віку
- Особини з діагностованими хронічними захворюваннями
Підтримка вразливих груп населення
Програма покликана забезпечити необхідну підтримку найбільш вразливим групам населення, надаючи їм фінансову допомогу в складний період. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців разом з благодійним фондом "Право на захист" сподіваються, що ця ініціатива допоможе поліпшити умови життя тих, хто найбільше цього потребує.
Запровадження цієї програми фінансової допомоги свідчить про зосередження уваги міжнародних організацій на проблемах внутрішньо переміщених осіб та біженців, які зіткнулися з труднощами внаслідок конфліктів. Важливо, що програма враховує вразливість різних категорій населення, що може суттєво поліпшити їхні життєві умови та допомогти в адаптації до нових обставин.
Очікується, що така ініціатива стане прикладом для інших регіонів, де також необхідна підтримка для постраждалих від конфліктів.
Читайте також
- Родичі загиблих на війні отримали право на відстрочку: як виїхати за кордон
- Зеленський анонсував “Тисячовесну”: мільярди гривень на українську культуру
- Зеленський оголосив програму «Тисячовесна»: мільярди на фільми, музику та анімацію
- Терехов привітав харківських журналістів: у чому їхня головна сила під час війни
- Українці за кермом в Європі: штрафи до 440 євро за телефон
- День журналіста в Україні: слово честі тим, хто фіксує воєнні злочини РФ

