В Енергоспівтоваристві оцінили законопроєкт про об'єднання енергоринків України та ЄС.
Зареєстрований у Раді законопроєкт про об'єднання енергоринків України та ЄС є позитивним кроком уперед, і з його прийняттям Україна зможе завершити транспозицію європейського Інтеграційного пакета у сфері електроенергетики.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив директор секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковський.
"Те, що ми запропонували для ринку електроенергії, є прискореною інтеграцією з ЄС. Це не просто організація системи в Україні або незалежний ринок, але повна інтеграція українського ринку з ринком ЄС. Це наступний крок уперед. Законопроєкт, який був зареєстрований, є позитивним розвитком, і ми його повністю підтримуємо. Ми вважаємо, що з прийняттям цього закону Україна зможе завершити процес інтеграції у сфері електроенергетики", - сказав він.
За словами Лорковського, зараз Енергетичне співтовариство та Україна фокусуються на об'єднанні ринків, що фактично інтегрує Україну у європейський електричний ринок як державу-члену ЄС.
Через Енергетичне співтовариство Євросоюз пропонує Україні швидку інтеграцію до ринку електроенергії ЄС та внутрішній ринок електроенергії на основі завтрашнього дня. Дані кроки залежать від прогресу в Україні, і відповідне законодавство вже внесено до Верховної Ради. Законопроєкт, зареєстрований на початку жовтня, є головним пріоритетом на шляху до повної інтеграції з енергетичним ринком ЄС", - зазначив директор секретаріату Енергетичного співтовариства.
Прогрес реформування газового ринку
Проте, Лорковський вказав, що прогрес у реформуванні газового ринку України через війну значно менший.
"Ситуація на ринку газу трохи відрізняється. Ринок зараз не працює так, як до початку війни. Він був значною мірою зупинений. Тому прогрес у реформуванні газового ринку набагато менший, ніж у сфері електроенергії", - сказав він.
За словами директора секретаріату Енергетичного співтовариства, в даний час обговорюються рекомендації щодо реформи газового ринку, враховуючи можливість експорту біогазу.
"Ми враховуємо поточну ситуацію у зв'язку з війною і бажання України приєднатися до Європейського Союзу. Також ми розглядаємо можливість експорту біогазу з України, що відображає інтерес, висловлений українською стороною. Наша мета - знайти шлях до адаптації України до законодавства ЄС та Енергетичного співтовариства, створення простору для інвесторів у газовому ринку України, включаючи біогазовий сектор", - підкреслив Лорковський.
Читайте також
- Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів: серед них "Паляниця"
- Зеленський назвав головну мету Путіна до інавгурації Трампа
- Чекаємо на Трампа: Зеленський сказав, коли Україна може закінчити війну
- Ліквідовано офіцерів, генерал РФ і сотні солдатів КНДР: наслідки удару Storm Shadow по Курській області
- Vodafone виявився не готовим до відключень світла: знайдено "слабкі місця" оператора
- США оприлюднили секретні дані про вбивства Путіна