В Україні планують запустити виробництво чипів.
Міністерство цифрової трансформації України працює над планом розвитку українського виробництва мікрочипів.
Згідно інформації Forbes Ukraine, проект включає створення виробництва напівпровідників з технологічними нормами 180, 130 та 110 нанометрів.
Ці норми можуть відповідати потребам основних галузей української економіки, таких як оборонний комплекс, аграрний сектор та автомобільна промисловість.
Місячна потужність нового підприємства буде становити до 1000 кремнієвих пластин.
Проект може бути реалізований за допомогою двох варіантів. Перший варіант передбачає співпрацю з ліцензіаром, який забудує завод, встановить обладнання та запустить виробничу лінію. Другий варіант полягає в проведенні державного тендеру для приваблення стратегічного партнера.
При обох варіантах, уряд буде забезпечувати контроль над підприємством. Крім того, розглядаються співпраця з міжнародними партнерами, навчання українських фахівців за кордоном та отримання технічної підтримки в обмін на ліцензійні платежі.
Потенційними кандидатами для стратегічного партнерства розглядаються відомі європейські та азійські виробники. Також звертається особлива увага на розробку спеціалізованих чипів, придатних для використання в космічній галузі та стійких до радіоелектронної боротьби.
Щодо фінансування, думки експертів розходяться. Один з них припускає, що будівництво фабрики за моделлю ліцензування може зайняти близько 1 мільярда доларів, тоді як інший оцінює необхідні витрати приблизно в 5 мільярдів доларів.
Читайте також
- Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї
- Данія мобілізує бізнес-спільноту у відповідь на погрози Трампа щодо Гренландії
- США вперше вдарили по недобудованих танкерах РФ: які судна опинилися під санкціями
- До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов'язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК
- Дрони, ракети та роботи: Зеленський розповів про курс на незалежність у зброї
- ЄС не відступить: Каллас жорстко відповіла на заклики скасувати санкції проти Росії