В українських школах удвічі скоротять обов'язкові предмети: як зміниться програма.
Міністерство освіти і науки розпочинає реформу старшої профільної школи
Міністерство освіти і науки України оголосило про початок реформи старшої профільної школи, яка передбачає зменшення кількості обов'язкових предметів для учнів 10-12 класів. Замість тринадцяти предметів, учні будуть вивчати лише сім. До переліку обов'язкових дисциплін увійдуть українська мова, українська література, історія України, англійська мова, математика, фізична культура та "Захист України". Решту предметів старшокласники зможуть обирати залежно від обраного профілю навчання в академічному ліцеї.
Наразі учні 10-11 класів вивчають значно більше предметів, включаючи зарубіжну літературу, всесвітню історію, громадянську освіту, біологію, екологію, географію, фізику, хімію та інші. Додатково вони мають обрати один предмет із переліку вибірково-обов'язкових: мистецтво, технології, інформатика або фінансова грамотність.
Окрім того, випускникам 9-х класів надається можливість самостійно обирати навчання в академічному ліцеї або в закладі професійного спрямування. Пілотування реформи розпочнеться 1 вересня 2025 року в окремих ліцеях по всій країні. Вже зараз 30 пілотних закладів готуються до експерименту: розробляють нові освітні програми, налагоджують співпрацю з закордонними ліцеями та аналізують потреби й можливості для успішної реалізації реформи. Ця освітня реформа має на меті модернізувати систему середньої освіти в Україні, забезпечити учням більше можливостей для поглибленого вивчення предметів за обраним напрямком.
Минулого разу ми розповідали про проблему учителів, які втрачають учнів.
Читайте також
- Курс долара в Україні: експерти дали прогноз коливань до кінця року
- "Зимова єПідтримка" українців: як отримати гроші і на що їх можна витратити
- У Києві запровадили правила використання генераторів: де і як можна встановлювати
- Дослідження показало, чим займаються українці призовного віку у Польщі
- "Укренерго" попередило про відключення світла 24 листопада: деталі та причини
- Національний кешбек: скільки грошей отримали українці у листопаді і що найчастіше купували