Верховний суд Британії вирішив, кого вважати жінкою.


Верховний суд Великої Британії визначив, хто може вважатися жінкою
Верховний суд Великої Британії прийняв рішення, яким встановив, хто може бути визнаний жінкою і хто ні. Згідно з рішенням суду, жінкою можна вважати лише тих, хто народився як жінка. Про це повідомляє видання "Главком" з посиланням на "Guardian".
Причиною розгляду такого питання стало рішення уряду Шотландії, яке було прийняте у 2018 році і стверджує, що закон про рівність статей захищає права всіх жінок, включаючи трансгендерних осіб. Цей закон передбачає збільшення кількості жінок у державній службі. Однак представники феміністського руху Шотландії не погоджуються з таким підходом.
Верховний суд Великої Британії одноголосно вирішив, що термін "жінка" в законодавстві про рівність відноситься до "біологічної жінки та біологічної статі". Тому трансгендерні особи не можуть претендувати на ті ж самі права, що жінки при народженні.
Рішення суду отримало підтримку Лейбористської партії, яка вважає, що це рішення призводить до "ясності" в тлумаченні закону. Консерватори також позитивно сприйняли його, називаючи його "очевидною перемогою здорового розуму".
Раніше було повідомлено, що міністерство бізнесу та торгівлі Великої Британії тимчасово скасовує накладання мит на 89 найменувань продуктів харчування та необхідних товарів. Ця міра буде діяти до 2027 року.
Вирок Верховного суду Великої Британії став важливим кроком у суспільній дискусії про визнання прав трансгендерних осіб та захист прав жінок. Це рішення матиме наслідки для законодавства про рівність в інших країнах і може спричинити подальші дебати щодо визначення поняття "жінка".
Читайте також
- Українцям можуть скасувати виплати по інвалідності: хто залишиться без пенсії
- Мовознавиця назвала українське слово, яке має три варіанти наголосу
- Захисника Маріуполя від розстрілу врятувало прізвище
- 60-річний Борис Джонсон став батьком удев’яте
- Дружина полоненого італійця назвала абсурдну причину, через яку він пішов до російського війська
- Війна і теорія ігор. Вчений пояснив, чи можна математично змоделювати кінець війни