Від 50 копійок до жетонів: як платили за проїзд у київському метро.
Як українці сплачували проїзд у метро Києва до появи жетонів
Як повідомляє Novyny.live: Метрополітен у Києві був відкритий у листопаді 1960 року, ставши важливим елементом міського транспорту. На момент свого відкриття ціна паперового квитка становила 50 копійок. Це були перші кроки до організації підземного транспорту в столиці, і вже в 1960 році на станції метро "Університет" з'явились перші турнікети, які регулювали вхід пасажирів на станцію.
У наступні роки система оплати проїзду зазнала змін. У 1963 році на станції "Хрещатик" для входу в метро достатньо було закинути 5 копійок. Ця зміна відображала розвиток метрополітену і адаптацію до потреб пасажирів. Однак, з часом ціна за проїзд зросла, і в 1991 році вона становила вже 15 копійок.
Введення жетонів у 1992 році
Важливим етапом в історії оплати проїзду стало введення жетонів у 1992 році. Перші жетони для проїзду в метро були виготовлені на заводі порошкової металургії у Броварах, що стало новим етапом у системі оплати. Ці зміни свідчили про еволюцію київського метрополітену, адаптацію до сучасних умов та зростання його популярності серед мешканців та гостей столиці.
Таким чином, історія оплати проїзду в київському метрополітені від початку його функціонування до введення жетонів ілюструє поступовий розвиток та вдосконалення системи, що залишається важливим видом транспорту в місті.
Історія оплати проїзду в київському метрополітені демонструє не лише зміни в тарифах, але й адаптацію системи до потреб пасажирів. Введення жетонів стало важливим кроком у напрямку модернізації транспортної інфраструктури, що дозволило зменшити затримки та підвищити зручність для користувачів. Такі еволюційні зміни в системі оплати підкреслюють важливість метрополітену як основного засобу громадського транспорту для киян та туристів.
Читайте також
- Українців попередили про шахрайські пропозиції роботи: як не втратити гроші
- ДБР розслідує катування в одеському СІЗО: ув’язнений змушував чоловіка повзати та носити капці зубами
- Українцям заборонили забирати сухостій біля водойм: які штрафи загрожують
- Пенсіонери виграють суди, але грошей нема: законопроєкт дозволить спадкоємцям отримати борги
- Вступ до вишу з розшуком ТЦК: чи законна відмова і що робити студенту
- У 2026 році змінюються умови виходу на пенсію: скільки стажу потрібно

