У Дніпрі закрили 5 шахрайських кол-центрів: як працювала схема обману.
Прокуратура Дніпра закрила п'ять шахрайських кол-центрів, які здійснювали банківські шахрайства, отримуючи незаконний доступ до банківських рахунків жертв. Цю інформацію надала Генпрокуратура України.
За даними Генпрокуратури, кожен з п'яти закритих кол-центрів мав близько 250 робочих місць, обладнаних сучасним комп'ютерним обладнанням, гарнітурами і спеціалізованим програмним забезпеченням для здійснення телефонних дзвінків та приховування реальних номерів. Зловмисники використовували SIM-карти європейських мобільних операторів, видаючи себе за працівників банківських установ та сервісних компаній з метою отримання доступу до коштів потерпілих.
Що вилучили під час обшуку
Під час обшуку було вилучено понад тисячу одиниць комп'ютерної техніки, мобільні телефони, значну кількість SIM-карт іноземних операторів, а також інші носії інформації та документи. Досудове розслідування здійснюється за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), а наразі встановлюється коло всіх причетних осіб та кількість потерпілих.
Раніше повідомлялося, що шахраї активізували небезпечну схему для клієнтів Укрпошти, перенаправляючи їх на фішинговий сайт для викрадення особистих даних. Також згадувалось про схему, при якій шахраї обманули матір зниклого солдата.
У Дніпрі під приціл потрапили п'ять шахрайських кол-центрів, які вчиняли банківські шахрайства, використовуючи власні спеціальні технічні засоби та схеми обману. Зараз триває розслідування для встановлення всіх організаторів та учасників цієї злочинної діяльності.
Читайте також
- Атака на Запоріжжя: 119 дронів, один загиблий і семеро поранених
- Поранений під час обстрілу киянин: швидка відмовилася їхати через тривогу
- Нічна атака на Запоріжжя: п’ять БпЛА вдарили по житлових кварталах, є загиблий
- Масований обстріл України 17 червня: загиблі та десятки поранених у п’яти областях
- Російська атака на Києво-Печерську лавру: збитки перевищили 500 млн грн
- ДБР розслідує падіння Су-24М на Хмельниччині: загинули два пілоти

