Військовозобов’язані опікуни можуть виїжджати за кордон: хто має право на виїзд.
Виїзд опікунів за кордон під час воєнного стану
Як повідомляє Novyny.live: В умовах воєнного стану в Україні можливість виїзду за кордон для військовозобов’язаних опікунів стала актуальним питанням. Громадяни, які виконують обов'язки опікунів осіб, що були визнані судом недієздатними, можуть отримати право на перетин державного кордону, навіть якщо у підопічної особи немає офіційно підтвердженої інвалідності. Важливо зазначити, що така можливість доступна лише для тих опікунів, які не підлягають призову на військову службу.
Роз'яснення юриста Владислава Дерія
Юрист Владислав Дерій надав роз'яснення щодо цієї ситуації. Він підкреслив, що відповідно до пункту 2-6 постанови Кабінету Міністрів України № 57, опікуни мають право на виїзд за кордон під час воєнного стану, за умови, що вони не підлягають мобілізації.
«Ви маєте право на перетин кордону при наявній відстрочці у зв'язку з опікунством» — Владислав Дерій.
Таким чином, для опікунів, які хочуть виїхати за кордон, важливо мати відповідну підставу, що прописана в зазначеній постанові. Це дозволяє військовозобов'язаним особам, які виконують обов'язки опікунства, реалізувати свої права на виїзд під час дії воєнного стану.
Ця інформація є важливою для багатьох українців, які опікуються недієздатними особами, оскільки надає їм можливість виїзду за кордон в умовах обмежень, пов'язаних з мобілізацією. З огляду на складну соціально-економічну ситуацію в країні, такі зміни можуть допомогти опікунам знайти необхідні ресурси або підтримку за межами України.
Читайте також
- Росія зобов’язала іноземців увімкнути геолокацію: що загрожує за невиконання
- Співбесіда в Німеччині: 60% успіху залежить від підготовки
- Литва та Латвія об'єдналися проти нелегальної міграції: новий удар по переправниках
- Єврокомісар закликав Німеччину скасувати контроль на кордонах ЄС
- Німеччина спрощує визнання дипломів у 2026: кому не потрібно підтверджувати кваліфікацію
- ЄС продовжив тимчасовий захист для українців до 2028 року

