Викрадачі українських дітей: у базі даних є близько 500 фізичних та юридичних осіб.

Викрадені діти на зображенні
Викрадені діти на зображенні

Майже 500 осіб відповідають за викрадення дітей

За даними порталу War and Sanctions, який належить Центру протидії дезінформації та ГУР Міноборони, наразі зареєстровано близько 500 фізичних та юридичних осіб, які відповідають за викрадення дітей. Цей список скоро поповниться новими іменами.

Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко у своєму інтерв'ю Укрінформу.

"На даний момент на порталі представлено понад 300 фізичних осіб та більше 100 юридичних осіб. Крім того, ми працюємо з деякими людьми, які ще не опинилися на сайті, але їх перевірка вже триває. Після успішної верифікації вони будуть додані до списку", - заявив Коваленко.

За словами Коваленка, найближчим часом, новими іменами також поповниться список російських пропагандистів, які організовують мережі пропаганди та залучають до них дітей з тимчасово окупованих територій України.

"Щодо розділу 'Рупори Кремля', який включає осіб, які займаються створенням пропагандистських мереж і залучають до них дітей з окупованих територій. Наразі там зареєстровано 58 осіб, але є пакет з щонайменше 15 особами, які проходять верифікацію. Це означає, що цей портал постійно оновлюється, але кожне ім'я та організація повинні мати підтвердження. Ми не беремо на віру будь-яку інформацію, але кожен факт проходить кілька етапів верифікації", - зазначив керівник ЦПД.

Коваленко додав, що списки викрадачів дітей та "Рупорів Кремля" передаються міжнародним партнерам для введення санкцій проти них та міжнародним судам для подальшої реакції.


Читайте також