Водна криза ставить під загрозу половину світового виробництва їжі: дослідження.
Глобальна комісія з економіки води стверджує, що більше половини світового виробництва їжі може зазнати краху протягом наступних 25 років через водну кризу. Зменшення запасів прісної води, пошкодження екосистем та недостатнє збереження водних ресурсів - це основні причини такого стану речей.
Наразі половина населення планети страждає від нестачі води, і ця проблема буде зростати з підсиленням кліматичної кризи. Вже до кінця 2020-х років попит на прісну воду перевищить її пропозицію на 40%, за даними фахівців.
Доповідь також вказує на те, що уряди і експерти недооцінюють кількість води, що необхідна для достойного життя людей. Це потреби значно перевищують рекомендовані 50-100 літрів на день для підтримки здоров'я і гігієни. Справді, для забезпечення належного харчування і життя людям потрібно близько 4000 літрів води на день.
Більшість регіонів планети не можуть забезпечити такий обсяг води без залучення зовнішньої допомоги. Люди будуть залежати від торгівлі для задоволення своїх потреб.
Дослідники підкреслюють, що вода стала головним жертвою кліматичної кризи. Зміни в навколишньому середовищі призводять до посух і повеней, загрожуючи стабільності на планеті.
Проблеми з водою є наслідком порушення природного водного циклу, що призводить до виснаження водних ресурсів, негативно впливає на економіку і загрожує життю людей.
Читайте також
- Скільки українців повернулися в окупований Маріуполь: нардеп озвучив жахливі цифри
- РФ планує атакувати Британію, мільйони людей можуть залишитися без світла – The Telegraph
- Командир одного з батальйонів «Азова» розповів, як побратими називають Редіса
- «Добрий ранок» чи «Доброго ранку»? Мовознавиця розвінчала правило, яке роками нав'язували українцям
- Помаранчевій революції – 20. Соратники розказали, чому штаб Ющенка боявся нечистої сили і ракет
- У Києві правоохоронці фіксують хвилю диверсій: деталі