Втрата зв'язку у 90% підрозділів РФ: як угода України зі SpaceX вплинула на фронт.
Втрата зв'язку у армії РФ
Як повідомляє TSN.ua: Втрата зв'язку у 90% підрозділів армії РФ на фронті стала наслідком відключення супутникового інтернет-з'єднання Starlink. Це відключення стало можливим завдяки угоді, укладеній між Україною, Ілоном Маском та компанією SpaceX, що обмежила використання терміналів Starlink для російських військових.
Відключення терміналів Starlink розпочалося 2 лютого 2023 року і стало серйозним ударом для російської армії, яка змушена була зупинити свої штурмові дії через проблеми зі зв'язком. Як зазначається, 90% підрозділів армії РФ на фронті зіткнулися із втратою зв'язку, що негативно позначилося на організації управління військами. Великий ТГ-канал «Два майора» вказує на те, що відключення терміналів, використовуваних ЗС Росії, призвело до серйозних проблем у комунікації.
Наслідки відключення Starlink
Міністерство оборони України домовилося з SpaceX про відключення терміналів, які не були внесені у «білий список». Для терміналів, які залишилися в користуванні, було запроваджено технічний швидкість-обмежувач в 75 км/год. Цей крок, за словами Сереса Кузана, може дати українським силам тактичну перевагу на фронті.
«У противника на фронтах виникла не просто проблема, а катастрофа, оскільки все управління військами лягло» - Сергій Бескрестнов
Російська армія активно використовувала зв'язок американської компанії для планування своїх штурмових дій, і тепер, після втрати доступу до Starlink, їхні можливості значно зменшилися. Втрата зв'язку у підрозділів армії РФ може мати серйозні наслідки для подальшої ситуації на фронті, ускладнюючи управління та координацію дій.
Відключення терміналів Starlink дійсно може суттєво вплинути на хід бойових дій на сході України, адже ефективна комунікація є критично важливою для військових операцій. Втрата доступу до супутникового зв'язку може спонукати Росію шукати альтернативні рішення або змінювати тактику ведення бою, що, в свою чергу, може змінити динаміку конфлікту.
З іншого боку, Україна, отримавши тактичну перевагу, може використати цей момент для активізації своїх дій на фронті.
Читайте також
- Травень став місяцем-рекордом загибелі цивільних в Україні: понад 2000 жертв
- Україна збільшила дальність ударів до 2000 км: які об’єкти РФ вражено
- Росія готує наступ на Дніпропетровщину та Запоріжжя: Сили оборони завдають ударів
- Травень став смертельним для цивільних в Україні: рекордні 274 загиблих за даними ООН
- Росія у 2026 році зазнає репутаційних втрат: навіщо Кремль активізував удари “Орешником”
- Українська ППО збила 110 зі 118 ворожих дронів: деталі нічної атаки

