За комуналку можна не платити: кого з українців стосується і за яких умов.
Українцям розповіли, в яких випадках можна не платити за комунальні послуги під час воєнного стану.
Згідно з Законом України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VIII, українці можуть законно не платити за комунальні послуги за деяких обставин, передбачених законодавством.
Як пише Соцпортал, юрист Олександр Постернак з фонду "СпівДія" розповів, що споживачі можуть уникнути оплати комунальних послуг (за винятком централізованого опалення та розподілу природного газу), якщо вони не користувалися послугами через тимчасову відсутність у житловому приміщенні більше 30 календарних днів, і це відсутність підтверджено документально.
Ось які документи підійдуть як доказ відсутності:
- Довідка ВПО (внутрішньо переміщеної особи)
- Військові документи, якщо людина служить
- Медичні довідки про лікування
- Інші офіційні документи, що підтверджують відсутність.
Під час воєнного стану діє особлива умова: якщо людина виникли борги за комуналку після 24 лютого 2022 року, і її житло знаходиться в зоні бойових дій або на окупованій території, ці борги заборонено стягувати. Це правило діє до закінчення бойових дій або деокупації території.
Якщо житло було зруйноване через війну і комунальні послуги не надаються, платити за них не потрібно - плата не нараховується.
Але варто пам'ятати, що це правило не звільняє від сплати старих боргів за комуналку, які з'явилися до початку воєнного стану (до 24 лютого 2022 року). Ці борги залишаються дійсними і їх потрібно буде сплатити.
Постачальники комунальних послуг мають право звернутися до суду для примусового стягнення боргів у разі несвоєчасної оплати. Судові розгляди у таких випадках проходять в прискореному порядку, що може призвести до арешту банківських рахунків або майна боржника.
Якщо ви маєте право на звільнення від оплати комунальних послуг, вам потрібно зібрати всі необхідні документи і офіційно повідомити компанії, які надають ці послуги.
Краще виконати ці дії одразу, щоб уникнути проблем у майбутньому з неправильними нарахуваннями.
Раніше було повідомлено, що тарифи на комунальні послуги в Україні зросли.
Читайте також
- Кіберполіція терміново звернулася до батьків: новий небезпечний челендж калічить дітей
- По 7500 гривень на дитину: хто з київських сімей отримає нову виплату
- Нафтогаз запустив зручну функцію в особистому кабінеті
- До 105 гривень за кілограм: експерти розкрили причину подорожчання помідорів
- В Україні скасували понижувальні коефіцієнти до частини пенсій: кого торкнеться
- Гривня на порозі 44: аналітики розкрили курс долара на 2025 рік