Жан Беленюк про перегляд звання Героя України: рішення належить Президенту.
Коментарі Жана Беленюка щодо державної відзнаки для спортсменів
Як повідомляє Novyny.live: Жан Беленюк, народний депутат України та олімпійський чемпіон, прокоментував позицію Владислава Гераскевича щодо можливого перегляду державної відзнаки для спортсменів. Беленюк підкреслив, що такі питання мають вирішуватися відповідно до закону. За словами депутата, процедура присвоєння або позбавлення звання Героя України належить до компетенції глави держави.
Важливість правових підстав у прийнятті рішень
Беленюк зазначив, що всі подібні рішення мають ухвалюватися на основі правових підстав і відповідати чинному законодавству. Він також звернув увагу на важливість чіткої позиції осіб, які займають високі посади, особливо в умовах війни.
“Питання присвоєння або позбавлення звання Героя України належить до повноважень Президента України. Коли в країні йде війна, людина такого рівня має чітко висловлювати свою позицію, якщо вона вважає себе українцем.”
Жан Беленюк
Ці коментарі відображають актуальні питання, що стосуються відзнак та визнання досягнень українських спортсменів, а також важливість дотримання законодавчих норм у процесі ухвалення рішень. В умовах війни, коли національна ідентичність та патріотизм є особливо важливими, такі висловлювання можуть мати значний вплив на громадську думку та політичний контекст в Україні.
Тема державних відзнак та їхнього значення для суспільства залишається актуальною, особливо в часи, коли країна стикається з викликами зовнішньої агресії.
Читайте також
- Росія намагається повернути вплив через спорт: чому агресора не можна допускати до Олімпіади
- Кремль використовує спорт для легітимації війни: як Україна відповідає на дискримінацію
- Жан Беленюк закликав до бойкоту Паралімпіади-2026 через допуск РФ та Білорусі
- Міжнародні спортивні організації повертають РФ: перші кроки та реакція України
- Україна оголошує бойкот Паралімпіади-2026: до протесту долучаються європейські країни
- Українські спортсмени на зимових Олімпіадах: чому команда досі без медалей

