Збірна України з параплавання завоювала 49 медалей на ЧС: підсумки чемпіонату.
Як повідомляє inkorr.com: Збірна України успішно завершила чемпіонат світу з параплавання, вигравши 49 медалей. Наші спортсмени отримали 16 золотих, 16 срібних та 17 бронзових нагород, що дозволило Україні зайняти четверте місце у медальному заліку. Лідируючу позицію зайняла команда Італії, яка завоювала 46 нагород, залишивши позаду США та Китай.
Фінальний медальний залік ЧС-2025 з параплавання: топ-10
- Італія - 18 золотих + 17 срібних + 11 бронзових (46 загалом)
- США - 18+6+11 (35)
- Китай - 17+9+7 (33)
- Україна - 16+16+17 (49)
- Сполучене Королівство - 15+14+11 (40)
- Бразилія - 13+16+10 (39)
- Австралія - 9+9+8 (26)
- Іспанія - 6+12+6 (24)
- Нідерланди - 5+4+5 (14)
- Німеччина - 5+2+3 (10)
Українські мультимедалісти ЧС-2025: топ-5
- Андрій Трусов - 4+0+0 (4)
- Анна Гонтар - 2+2+1 (5)
- Артем Олійник - 2+2+0 (4)
- Антон Коль - 2+0+1 (3)
- Олександр Комаров - 2+0+0 (1)
На чемпіонаті світу Україну представляли 51 спортсмен, 19 з яких повернулися з медалями. Найуспішнішим був Андрій Трусов, який виграв усі свої чотири запливи та встановив два рекорди чемпіонату.
Також Україна продемонструвала свій талант на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, де здобула 5 золотих, 8 срібних та 10 бронзових медалей. Цей результат став другим найкращим в історії участі України у фестивалях, при цьому найбільшу кількість медалей було виграно в дзюдо.
В Німеччині відбулася Всесвітня Літня Універсіада, де наша команда здобула бронзову нагороду завдяки Миколі Рущаку у спортивній ходьбі на 20 км. Загалом Україна зайняла 14-те місце, отримавши 12 нагород.
Ці результати підкреслюють зростаючий рівень підготовки українських спортсменів на міжнародній арені. Успіхи на чемпіонатах світу та інших міжнародних змаганнях свідчать про те, що Україна стає дедалі помітнішою в сфері спорту. Перемоги на таких важливих подіях формують нові покоління спортсменів, надихаючи їх до нових досягнень і рекордів.
Читайте також
- Чемпіонат світу-2026: Бразилія втратила перемогу, Австралія сенсаційно обіграла Туреччину
- ЧС-2026 стартував у трьох країнах: 48 збірних боротимуться за трофей
- Усик зустрівся з Трампом у Білому домі: розмова тривала довше запланованого
- Збірна Швейцарії втратила перемогу над Катаром у доданий час: нічия 1:1 на ЧС-2026
- Клозе назвав ім’я гравця, який поб’є його рекорд на ЧС-2026
- Динамо повертає Кендзьору: захисник погодив контракт на два роки

