Зеленський про енергодефіцит: до 10 ГВт потужностей знищено, відновлення займе місяці.
Наслідки атак Росії на енергосистему
Як повідомляє Novyny.live: Володимир Зеленський повідомив про значні втрати генеруючих потужностей в енергосистемі України через російські атаки, що призвело до щоденного дефіциту електроенергії. Російські атаки на енергосистему вивели з ладу до 10 ГВт генеруючих потужностей, а дефіцит електроенергії під час пікових годин складає 5-6 ГВт. Президент зазначив, що деякі об'єкти не вдасться відновити до наступного опалювального сезону.
Крім цього, для реконструкції енергосистеми, соціальних витрат та підтримки армії протягом наступних років Україні будуть потрібні мільярди доларів. Володимир Зеленський підкреслив, що постійні атаки РФ призвели до щоденного дефіциту електроенергії, і закликав не затьмарювати реальні проблеми фінансування.
Соціально-економічні наслідки
Проблема з дефіцитом електроенергії в Україні може мати серйозні соціально-економічні наслідки, оскільки без стабільного електропостачання ускладнюються не лише повсякденні потреби населення, але й функціонування підприємств. Переговори, що відбудуться у США, можуть стати важливим кроком у вирішенні конфлікту, проте рішення щодо відновлення інфраструктури вимагатимуть тривалих зусиль та значних фінансових ресурсів.
Це підкреслює важливість міжнародної підтримки для України в ці складні часи.
Читайте також
- Зеленський провів нараду з військовим керівництвом: визначено план відповіді на удари РФ
- ЄС готує новий пакет санкцій: криптоплатформи для обходу обмежень під ударом
- Зеленський визначив нові параметри роботи РНБО: Умєров і Клименко отримали завдання
- До України екстрадували екснардепа Демчака: масштабна кампанія повернення підозрюваних
- ЄС ухвалив 21-й пакет санкцій проти Росії: що передбачають нові обмеження
- Литва звинувачує країни ЄС у підриві санкцій через власні економічні інтереси

