Гнучкий курс валют та високі депозитні ставки: НБУ поділився планами.
Рада Національного банку України встановила головні принципи своєї грошово-кредитної політики, які спрямовані на зниження інфляції до 5% протягом наступних трьох років.
Згідно з інформацією НБУ, такий підхід відрізняється від попереднього режиму інфляційного таргетування, який діяв до початку війни. У той час інфляція поверталася до цільового рівня протягом 9-18 місяців. Тепер Національний банк використовує більш гнучкий підхід і після стабілізації економіки повернеться до попереднього режиму.
Також НБУ буде працювати над покращенням ефективності механізмів монетарної трансмісії, щоб зміцнити роль облікової ставки як інструменту монетарної політики. Для досягнення цієї мети будуть зменшувати економічну невизначеність, зберігати довіру до гривні та поступово послаблювати валютні обмеження.
Національний банк буде продовжувати використовувати гнучкий обмінний курс до повного відновлення гнучкості, а також підтримувати високі процентні ставки на гривневі депозити, щоб захистити доходи населення від інфляції. Це також сприятиме зниженню ризиків на валютному ринку та стабілізації інфляційних очікувань.
Читайте також
- Втрати ворога станом на 6 грудня 2024 – Генштаб ЗСУ
- НКРЕКП знову запустила процедуру перегляду граничних цін на електроенергію
- Заборгованість українців по мікрокредитах зросла майже у два рази
- До 160 гривень: як змінилися ціни на апельсини, мандарини та лимони перед новорічними святами
- Нелегальні сигарети: БЕБ вилучило 2 млн пачок контрабандного товару
- В Україні необхідно відкривати агропереробні заводи - міністр