Нова лазерна зброя Apollo: 200 дронів на одному заряді.

Нова лазерна зброя Apollo: 200 дронів на одному заряді
Нова лазерна зброя Apollo: 200 дронів на одному заряді

Як повідомляє inkorr.com: Австралійська компанія Electro Optic Systems (EOS) презентувала мобільну лазерну зброю під назвою Apollo, потужністю до 150 кВт. Цей лазерний комплекс є найефективнішим у своєму класі у світі та здатен знищити до 200 безпілотників на одному заряді, причому без витрат на боєприпаси. Про це стало відомо з публікації видання «Главком» за матеріалами Interesting Engineering.

Особливості системи Apollo

Система Apollo має мобільну та модульну конструкцію, що дозволяє вміститися у стандартний 20-футовий контейнер. Вона може працювати автономно завдяки вбудованому джерелу енергії.

Ефективність лазерної зброї

Лазер Apollo здатен знищувати дрони у повітрі всього за кілька секунд, здійснюючи понад 200 атак на одному заряді. Його діапазон ураження складає до 3 км, а можливість засліплювати оптику і сенсори – до 15 км. EOS зауважує, що комплекс вже був поставлений до однієї з країн НАТО, ставши першим у світі лазером такої потужності, готовим до бойового використання в мобільному форматі.

Коментарі генерального директора

Генеральний директор EOS, Андреас Швер, пояснив, що зростання попиту на недорогі засоби захисту від роєвих атак стимулювало розробку Apollo. Оскільки традиційні системи ППО та ракетні комплекси дуже дорогі для використання проти масових дешевих дронів, лазерна зброя стала ефективним рішенням завдяки відсутності необхідності у витрачанні дорогоцінних боєприпасів.

З появою Apollo австралійська компанія EOS зробила суттєвий крок у розвитку лазерних технологій для оборони. Ця інновація обіцяє змінити підходи до захисту від дронів та може стати важливим елементом у системах протиповітряної оборони, зокрема в контексті сучасних загроз, пов'язаних із безпілотними літальними апаратами.


Читайте також

Реклама